Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.12.2022 - 08:00

Vernon Reid z Living Colour je novou tváří značky Laney

Vernon Reid, kytarista funkmetalových Living Colour, byl po dlouhou dobu spojován především s aparáty firmy Mesa Boogie (Dual/Triple Rectifier, Lone Star) a signovanými kytarami z produkce společností Parker Guitars (model DF824VR) nebo PRS. Jednou z prvních známek, že v gearu tohoto muzikanta, jenž má za sebou mimo jiné spolupráci s Mickem Jaggerem, Public Enemy, Billem Frisellem, Jackem Brucem nebo Tracy Chapman, dochází k určitým změnám, byl letošní záznam z koncertu Living Colour v Riu, který Reid odehrál na speciál vyrobený v dílnách Martini Guitars a vrátil se také ke svým custom superstratům Hamer z devadesátých let.

Asi měsíc po zmíněném vystoupení na festivalu Rock in Rio 2022, na které si Living Colour přizvali hostujícího Stevea Vaie, došlo v Reidově pódiovém arzenálu k další obměně – kytarista se stal továrním hráčem značky Laney a do své sbírky aparátů zařadil celolampové hlavy Laney Ironheart IRT120H, kompaktní hybridní zesilovač IRT-SLS o výkonu až 300 W, kabinety GS112 IE / GS212IE a také delay BCC-TDE The Difference Engine vyráběný dceřinou společností Black Country Customs. První přiložené video přináší rozhovor s Vernonem Reidem, další záznamy demonstrují zvuk aparátů Iron Heart a pedálu BCC-TDE.

„Stále mám rád zvuk klasických aparátů,“ říká Reid. „Mám rád pocit, že se pohybuje vzduch, to mě pořád baví. Jsem nadšený z toho, jak Ironhearty reagují. A taky zní skvěle, když se kytara (bez předřazených efektů) zapojí rovnou do vstupu. Jako Američanovi, který se narodil v Británii, mi navíc přijde zajímavé pracovat s britskou firmou vyrábějící zesilovače. Laney je od svého vzniku v Birminghamu rodinná firma – je na tom něco velmi silného, protože je to pocit zodpovědnosti, který je zabudován do každého z těchto zesilovačů.“

Tagy Vernon Reid Living Colour

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY