Přejít k hlavnímu obsahu
Spolupráce Suzi se synem Richardem se jeví jako trefa do černého / Foto: Wikimedia Commons
Spolupráce Suzi se synem Richardem se jeví jako trefa do černého / Foto: Wikimedia Commons
Petr Adamík - Pá, 09.04.2021 - 12:00

V Suzi Quatro stále dříme kousek ďábla

V červnu oslaví nezastavitelná a v tuzemsku velmi oblíbená Suzi Quatro již jednasedmdesáté narozeniny. Její stále hojné koncertování přerušil až příchod koronaviru, ale ani tak si tahle babička nedopřála odpočinek a místo toho připravila sobě a svým fanouškům dárek v podobě další řadové desky. 

Suzi Quatro u nás popularitu získala již za socialismu, kdy zde v roce 1979 dokonce vystupovala. Její dávné hity se na zdejších rádiích s oblibou omílají dodnes. Bylo by ale milejší, kdyby se pozornost raději upřela i na její aktuální tvorbu. Ta totiž stále má své kvality, i když se může Quatro mnohým jevit jen jako vyžilá legenda. Už dříve letos připomněl Alice Cooper, že Detroit, svého času hlavní město hard rocku, ještě neřekl své poslední slovo. Suzi na novince svému kolegovi z města motorů dává za pravdu. 

Na svůj věk se zpěvačka nachází v pozoruhodné formě. Ve dvanácti skladbách, které vznikly ve spolupráci s jejím synem Richardem Tuckeyem, se mísí starý rock´n´roll s glam rockovou ztřeštěností, bluesem a špetkou Motownu. Samozřejmostí jsou energické písně jako titulní The Devil In Me nebo Get Outta Jail, duch Detroitu pak ožívá v Hey Queenie, která má bluesový základ, nechybí ji cowbell, silný refrén a skvělá basová linka. V Isolation Blues se přeneseme do zapadlého, zaplivaného baru, zpěvaččin chraplavý hlas se tady doplňuje se saxofonem, který pak ještě zazáří v Love´s Gone Bad. Suzi je milovnicí nahrávek vzešlých z legendárního Motown Records, což jde také slyšet v překrásné My Heart And Soul, zřejmě nejzajímavější skladbě na desce, která vyšla už o loňských vánocích. Tohle album se vcelku překvapivě dobře poslouchá od začátku do konce.

Co na desce oceníte jako muzikanti

Prvotřídní muzikantské výkony včetně samotné Suzi, jež svůj nástroj i hlas dokonale ovládá. Jako schopný kytarista se ukázal býti její syn Richard. Jejich spolupráce, kterou si otestovali už na předchozí desce No Control, se vůbec jeví jako trefa do černého. Ti dva spolu tvoří opravdu silný tým a na The Devil In Me dali dohromady nejsilnější soubor písní Suzi Quatro za poslední roky. 

Suzi Quatro - The Devil In Me

Suzi Quatro – The Devil In Me

Avalon, 43 min.

70 %

Tagy Suzi Quatro Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY