Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Uzamykatelné kytarové popruhy Fender Quick Grip Locking End Strap

Kovové popruhové zámky z produkce Schalleru, Dunlopu, Gotohu a dalších výrobců patří ke standardní výbavě mnoha kytaristů a basistů. Určitou nevýhodou těchto modelů je nutnost montáže nových rolen a někdy i nezbytná úprava kožených koncovek popruhů, do nichž je vsazen protikus s pojistným mechanismem. Některé verze zámků navíc při manipulaci s nástrojem produkují různé zvuky, které mohou především při vyšším zkreslení signálu působit rušivě. Zmíněné neduhy z velké části eliminují tzv. all-in-one popruhy, mezi něž patří také pásy Fender ze série Quick Grip Locking End Strap.

Tato edice využívá – podobně jako třeba modely firmy D'Addario – uzamykatelné koncovky z odolného plastu vybavené jednoduchým, ale spolehlivým systémem kompatibilním s drtivou většinou popruhových rolen. Odpadá tak nutnost jakéhokoliv zásahu do nástroje, nehledě na fakt, že na rozdíl od konvenčních zámků lze např. v pódiových podmínkách popruh rychle nasadit i na náhradní kytaru či basu.

Instalace popruhu Fender QGLES je skutečně otázkou několika vteřin – stačí zmáčknout boční hrany plastového mechanismu, provléknout rolnu jeho centrálním otvorem a poté stlačený pružinový segment pustit. Značka v dané edici nabízí celkem šest modelů popruhů v pěti designových verzích, vyrobených z polyesteru, bavlny a polypropylenu.

Pásy široké 51 mm jsou nastavitelné v délce 86 až 150 cm a vybírat lze z jednobarevných černých či tweedových variant nebo stylových provedení zdobených logem firmy. K dispozici jsou následující barevné úpravy: Black/Yellow/Brown Monogram, White/Yellow/Brown Monogram, Vintage Tweed, Black/White Running Logo, Black Supersoft a Black Polypro.

Nástrojové popruhy Fender řady Quick Grip Locking End Strap jsou vyráběny z kvalitních materiálů v kanadské pobočce značky. Oficiální ceny všech verzí byly v případě českého trhu nastaveny shodně pod hranicí 650 Kč. Přiložená videa dokumentují historii kytarových popruhů, která se začala psát už v 19. století.

Tagy Fender Fender Quick Grip Locking End Strap

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY