Přejít k hlavnímu obsahu

Prof. Neutrino

prof. Neutrino

Petr Mareš aka prof. Neutrino.

Můj audiovizuální projekt datuje své počátky do roku 1997, po rozpadu postindustriální formace Brave New World. Hudebně se léta pohybuji od experimentální elektroniky, přes ambient až po abstraktní hip-hop s využitím sampledelických postupů a lo-fi estetiky. Pod hlavičkou Neutrino jsem vydal devět alb a mnoho remixů.

Stál jsem u zrodu labelu Mufonic, který vydal v roce 2004 první kompilaci české experimentální elektroniky Out Of Place Artefacts nebo složil soundartovou skladbu One River Story pro německé Laptoporchester Berlin. Později jsem spolupracoval s panamskou vokalistou Milou Lombardo na zhudebnění básní světových klasiků The Canal nebo s výtvarnicí Terezou Damcovou na pohádkách zesnulého Milana Kozelky pod názvem Bílej Vodník (2018). Dalším z mých kolektivních projektů byla country hip-hopová formace Cold-Boy-Klan a aktuální kulturně diverzní multiplatforma Black Isla Mystic Brothers.

Pod pseudonymem prof. Neutrino se věnuji také hudební a kulturní publicistice (Full Moon, His Voice, Magazín UNI a A2) a grafice na volné noze.

Články