Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

USB zvukové karty Roland Rubix

Na akci Consumer Electronics Show v Las Vegas představila společnost Roland zbrusu novou řadu USB zvukových karet Rubix, kterou tvoří trojice modelů Rubix 22, 24 a 44 s převodníky AD/DA zvládajícími rozlišení až 24 bit/192 kHz. Novinky, lišící se jak počtem kanálů, tak i konektivitou a výbavou jsou kompatibilní s operačními systémy Windows (7 a výše), Mac OS X (verze 10.10 a novější) a iOS (9 a vyšší).

Nejmenším zástupcem této edice je Rubix 22 s dvojicí kombinovaných vstupů a stejným počtem výstupů. Karta je osazena kvalitními mikrofonními preampy s kombinovanými (XLR/jack) konektory a phantomovým napájením 48V/6mA. Oba kanály mají ovladače vstupní citlivosti a nechybí vysoko impedanční přepínač Hi-Z pro nahrávání kytary. Na pravé straně panelu najdeme potenciometr celkové hlasitosti, sluchátkový výstup s vlastním volume a hranaté indikační diody jsou zapuštěny do horní hrany šasi.

Zadní strana je vyhrazena pro dva USB porty (B a micro B) s přepínačem volby napájení, DIN konektory MIDI in a Out, switch přímého monitoringu s mody Off/Mono/Strereo, dvojici jackových hlavních audio výstupů a spínač zemnění.

Model Rubix 24 disponuje dvěma vstupy a čtyřmi výstupy, oproti menší "dvaadvacítce" přibyl hardwarový compressor/limiter s ovladačem Threshold a potenciometr přímého monitoringu s přepínačem Mono. Kromě čtveřice výstupů se prvky umístěné na zadní straně rozrostly spínač funkce Loopback, přepínač režimů kompresoru (Comp1/Comp2/Limit) a volbu audio zdroje sluchátek (1/2 a 3/4).

Vlajková loď Rubix 44 se čtveřicí vstupů a výstupů je vybaven dvěma nezávislými kompresory (kanály 1+2 a 3+4), ovládání přímého monitoringu mají na starost oddělené potenciometry (1/2, 3/4), karta má síťový vypínač a konektor micro USB byl nahrazen zdířkou pro adapter.

USB zvukové karty Roland Rubix představují špičku ve své kategorii, přepracované nízkošumové obvody zajišťují velmi nízkou latenci signálu a potěšitelné je, že výrobce nešetřil ani na mechanických částech a karty vybavil odolným kovovým šasi. Součástí balení všech modelů je také registrační kód pro stažení aplikace Ableton Live Lite. Oficiální ceny Rubixů zatím nebyly zveřejněny, novinky se na trhu objeví pravděpodobně na přelomu ledna a února.

Tagy Roland Roland Rubix zvuková karta

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY