Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 16.02.2018 - 00:01

Universal Audio Arrow: karta s rozhraním Thunderbolt 3

Společnost Universal Audio uvádí na trh novou zvukovou kartu Arrow (2x4) v desktopovém formátu, vybavenou rozhraním Thunderbolt 3 (USB-C), dvojicí analogových vstupů a výstupů, impedančně přizpůsobeným nástrojovým vstupem, kvalitními převodníky a paketem plug-inů.

Zařízení určené především pro menší studia nebo mobilní nahrávání nabízí dva mikrofonní předzesilovače využívající firemní technologii Unison, kvalitní A/D převodníky (24-bit/192 kHz) a výkonný DSP procesor SHARC UAD-2 SOLO Core umožňuje pracovat s plug-iny UAD v reálném čase a to s téměř nulovou latencí (menší než 2 ms) bez ohledu na nastavení bufferu.

Konektivita sestává z dvou kombinovaných mic/line jack/XLR vstupů, stejného počtu jackových výstupů, portu USB-C a vstupů pro nahrávání kytary a připojení sluchátek. Hlavní panel je osazen přehledným displejem, velkým potenciometrem s podsvíceným prstencem a osmi tlačítky pro ovládání monitoringu, gainu preampů, phantomového napájení atd.

Balíček Realtime Analog Classics obsahuje emulace legendárního kompresoru Teletronix LA-2A, elektronkového preampu a ekvalizeru LA 610, kompresory 1176SE/LN, ekvalizery Pultec MEQ-5 a EQP-1A, kolekci modelů Precision Mix Rack (Channel Strip, Reflection, Delay - Modulation), špičkový dozvuk RealVerb Pro, basový plug-in Softube Bass Amp Room s trojicí kabinetů 1x12, 4x12, 8x10, distortion Raw vycházející ze známého efektu Pro Co Rat a také virtuální kytarový aparát Marshall Super Lead Plexi.

Universal Audio Arrow s rozhraním Thunderbolt 3, které umožňuje rychlejší a stabilnější přenos dat než klasické USB nebo Fire Wire, je kompatibilní s platformami Mac (OS X 10.10 a novější) i PC (Windows 10 64-bit Anniversary update a novější) a jeho cena se v českých obchodech pohybuje okolo 12 600 Kč.

Tagy Universal Audio Universal Audio Arrow

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY