Přejít k hlavnímu obsahu
Muse, foto: Aerofilms
Muse, foto: Aerofilms
redakce - Ne, 01.07.2018 - 10:00

Uhrančivá a žhavá show Muse rozpálí třicítku českých kin

Veleúspěšní rockeři Muse jsou proslulí uhrančivými koncerty. Hudební novináři o nich mluví jako o nejlepší koncertní kapele současnosti. Něco ze své koncertní dokonalosti se chystají zprostředkovat milionům svých fanoušků, kteří si vyrazí ve čtvrtek 12. července do kin celého světa. Tohle je pop, který chcete.

Unikátní film Muse: Drones World Tour zachycuje nejlepší momenty extatického světového turné kapely v roce 2016, v rámci něhož Matt Bellamy, Chris Wolstenholme a Dominic Howard zavítali i do Prahy a sklidili nadšené recenze. Film bude k vidění také ve třicítce kin po celé ČR a SR.

„Nevídané vizuální efekty, omračující výprava, ohromující audiovizuální zážitek,“ popisuje film britský distributor filmu. A nic naplat, hudba se jako jídlo jí nejdřív očima. Kdo jiný by to měl vědět lépe než tihle velikáni koncertních pódií, kapela Muse.


Ctižádostivá britská parta si od King Crimson, Pink Floyd a Depeche Mode vzala to hlavní poselství: hudba a její prezentace jsou totéž. Tak se z rockerů stávají modly. Tentokrát však Muse předčili i sebe sama a vystrojili tuto opulentní audiovizuální hostinu.

Film Muse: Drones World Tour byl pořízen v roce 2016 během turné k úspěšnému albu. Jestli je rock’n’roll vážně po smrti, Muse si toho nevšimli. Deska Drones (2015) je jejich páté album v řadě, které se ihned po vydání stalo nejprodávanějším ve Velké Británii. Album rozdrtilo žebříčky prodejnosti i ve dvaceti dalších zemích.

Triumf tažení desky skupina zpečetila šňůrou artrockově výpravných představení. Ostatně zavítali také do pražské O2 Arény. I zde kromě skladeb z aktuálního alba zazněly z atypického oválného pódia také osvědčené hity jako Uprising, Supermassive Black Hole nebo Knights of Cydonia.

Snímek kromě exkluzivního vhledu do tvůrčího procesu nabídne hlavně úchvatné záběry atypického oválného pódia, dronů nad publikem, obřích projekcí a iluzi dystopie dotvářenou propracovanými laserovými a LED efekty. I New York Times, který jedné ze štací Drones World Tour přihlížel, psal o zážitku, který „neustále roste a jeden vrchol střídá druhý“.

Kompletní seznam zapojených kin najdete ZDE.

Tagy hudební film Muse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY