Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.10.2019 - 12:00

Tunery a metronomy Korg „Pokémon“

Korg se snaží myslet i na nejmladší adepty muzikantského řemesla a uvádí na trh limitovanou kolekci klipových ladiček Pitchclip 2 s grafikou známých videoher Pokémon z produkce japonské společnosti Nintendo. V podobném stylu se nese také speciální série metronomů řady MA-2.

Klipové chromatické tunery Pitchclip 2 „Pokémon“ s informačními diodami ve tvaru Pokéballu a zvukovým signálem při dosažení správné výšky tónu, budou nabízeny ve čtyřech designových variacích inspirovaných herními postavami Bulbasaur, Charmander, Squirtle nebo Pikachu.

Odchylka ladění se pohybuje v rozmezí +- 1 centu, knoflíková baterie CR2032 má výdrž cca 24 hodin nepřetržitého provozu, samozřejmostí je mod automatického vypnutí a díky rozsahu A0 (27.50 Hz) – C8 (4186 Hz) lze ladit kytaru, basu, ukulele, mandolínu i další nástroje.

Desktopové metronomy MA-2 „Pokémon“ jsou zastoupeny dvěma verzemi s designem vycházejícím z postaviček Pikachu a Eevee. Tempo je nastavitelné v rozmezí 30 až 252 bpm, odchylka činí max. +- 0.02%, na výběr je několik rytmizací (čtvrtky, osminy, šestnáctiny, trioly apod.) s beaty 0 – 9.

Tempo je možno volit také tlačítkem tap, nechybí timer, dva způsoby zobrazování na jednoduchém, ale dobře čitelném displeji, sluchátkový konektor a kolečkový ovladač hlasitosti. Dvě tužkové AAA baterie vystačí na 100 až 400 hodin (zinkový/alkalický typ) provozu.

Limitovaná série ladiček Korg Pitchclip 2 v provedeních PFD/PHT/PZG/PPK a metronomů MA-2 PK/EV by měla do celosvětové distribuce zamířit pravděpodobně ve druhé polovině října, cena pro americkou část trhu byla nastavena na 25.99 dolarů. Funkčnost obou modelů přibližují přiložená videa se standardními verzemi.

Tagy korg Korg PitchClip „Pokémon“ Korg MA-2 PK/EV
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY