Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.07.2016 - 00:01

Trojice Saberů SIX z edice Ibanez Iron Label

S výjimkou prémiového modelu SIX70FDBG byla metalové edice Ibanez Iron Label doposud výhradně doménou kytar postavených na konceptu oblíbené řady RG. Ibanez nyní tuto sérii rozšiřuje o další modely Saber SIX se zúženým korpusem, kterými jsou dva šestistrunné Ibanezy SIX6FDFMBCB a SIX6FMDCB a sedmistrunka SIX7FDFMDCB.

Společným jmenovatelem nových kytar je mahagonové tělo s horní deskou z plamínkového javoru doplněné šroubovaným krkem s profilem Nitro Wizard (1.pr. 19 mm, 12.pr. 21 mm) lepeným ze dvou kusů javoru a prostředního plátu odolné bubingy. Ebenový hmatník o radiusu 400 mm nese 24 jumbo pražců a menzura byla vyměřena na 648 mm.

Nástroje s reverzními hlavicemi jsou osazeny zamykatelnými ladicími strojky Gotoh a dvojicí pasivních humbuckerů DiMarzio Fusion Edge ovládaných potenciometrem hlasitosti, třípolohovým přepínačem a rozepínáním cívek obou snímačů pro dosažení brilantnějšího čistého stratovského soundu.

Šesti a sedmistrunné varianty SIX6FDFMBCB a SIX7FDFMDCB v transparentních lacích Blue Space Burst a Dark Space Burst jsou vybaveny pevnými kobylkami Gibraltar Standard II a Standard II-7 , zatímco verze SIX6FMDCB v barvě Dark Space Burst disponuje zamykatelným vibratem Ibanez Edge-Zero II a zámky nultého pražce.

Výrobce sice prezentuje sérii Iron Label jako metalovou, ale můžete si být jisti, že tyto nástroje jsou více než dostatečně flexibilní, aby bez problémů zastaly svou práci i v popu, funku, rocku a dalších stylech. Trojice novinek by měla do evropských obchodů dorazit v průběhu srpna, ceny pro americkou část trhu se pohybují okolo hranice 900 (SIX6FDFMBCB a SIX7FDFMDCB) respektive cca 1 000 dolarů v případě varianty SIX6FMDCB s vibratem Edge-Zero II.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY