Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice nových pluginů SRX z knihovny Roland Cloud

Online knihovna Roland Cloud nabízí širokou škálu virtuálních nástrojů a RVR samplů, ke kterým nyní přibyla trojice softwarových modelů SRX Electric Piano, SRX Strings a SRX Brass. Podle slov výrobce poskytují novinky větší všestrannost a funkčnost, než jejich hardwarové předlohy, a mohou tak podstatným způsobem rozšířit zvukové možnosti syntezátorů, pracovních stanic nebo zvukových modulů.

SRX Electric Piano se 128hlasou polyfonií přináší styly Rhodes, Wurlitzer, Clavinet apod., nechybí parametry Pitch, Cutoff, Envelope a stejně jako u ostatních zástupců edice SRX zde najdeme rozsáhlou efektovou sekci. Pro dosažení maximální autentičnosti byly vzorky nabírány v různých rychlostech s pomocí špičkových mikrofonů a převodníků.

SRX Strings obsahuje samply strunných nástrojů rozdělené do 128 presetů, z nichž některé jsou naprogramovány tak, aby reagovaly na dynamiku. Např. preset ‘Trems w/fine’ vytváří u jemněji hraných not tremolo efekt, jenž se dobře pojí s agresivněji znějícími notami. Dotváření jednotlivých zvuků podporuje masivní editace včetně sekce Matrix Control.

SRX Brass s bankou dechových nástrojů, zastoupených trubkami, trombony, tubami, lesními rohy apod., nabízí vzorky špičkové kvality, použitelné v jazzu, popu, rocku nebo filmové hudbě. Součástí jsou také orchestrální rejstříky pro klasičtěji orientované kompozice.

Série SRX z Roland Cloudu je distribuována ve formátech VSTi 2.4 (64 bit – Windows), VSTi 3.6 (64 bit), AU a AAX. Knihovnu Roland Cloud lze vyzkoušet zdarma v Trial verzi (30 dní) a poté si přístup předplatit v měsíčních, ročních, dvouletých či pětiletých cyklech.

Tagy Roland Roland SRX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY