Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice nových modelů PRS SE McCarty 594

Kytary typu McCarty, odkazující na bývalého manažera Gibsonu Teda McCartyho, jenž byl v počátcích kariéry Paula Reeda Smithe jeho hlavním mentorem, patří k nejvyhledávanějším produktovým sériím marylandského výrobce, který nástroje dané řady nyní nabízí také ve finančně dostupnějších provedeních SE, stavěných v asijské pobočce značky. PRS uvedl na trh rovnou trojici modelů nesoucích označení PRS SE McCarty 594, PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard a PRS SE McCarty 594 Singlecut.

 

Společným jmenovatelem této produktové linie je tradiční mahagonová konstrukce, krk s profilem Pattern Vintage, menzura dlouhá 24.6 palců, palisandrový hmatník disponující radiusem 10 palců, lemovkami hran, 22 pražci medium jumbo a „ptačími“ pozičními značkami. Zvoleny byly dva humbuckery 58/15 LT "S" s nezávislými hlasitostmi, tónovými clonami a třípolohovým páčkovým přepínačem.

Flexibilitu navyšují push/pull switche integrované v obou clonách, které rozepínají humbuckerové cívky (aktivace vnitřních cívek v různých konfiguracích: S, S+S, H+S, S+H), takže použít lze i zvonivější zvuky single coilů. Hardware tvoří struník stopbar ze zinkové slitiny s vyfrézovanými kotvícími šachtami strun usnadňujícími jejich výměnu, pevná kobylka ve stylu tune-o-matic a firemní vintage mechaniky s plastovými rondely.

PRS SE McCarty 594 má tělo typu „double cut“ převzaté z asi nejoblíbenější nástrojové kolekce Custom a nabízí javorový top krytý plamínkovou dýhou ze stejného dřeva. Zmíněný třípolohový páčkový přepínač je umístěn v horním rohu korpusu.

Varianta PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard má celomahagonové tělo bez javorového topu a jak název napovídá, tvar korpusu je inspirován klasickým Les Paulem. Stejný tvar těla dostala i luxusněji pojatá verze PRS SE McCarty 594 Singlecut s klenutou javorovou deskou, opět krytou dýhou s výraznou kresbou.

Barevné úpravy a oficiální ceny jednotlivých modelů

PRS SE McCarty 594 – Black Gold Burst, Faded Blue, Vintage Sunburst; cca 950 dolarů
PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard – McCarty Tobacco Sunburst, Vintage Cherry; cca 830 dolarů
PRS SE McCarty 594 Singlecut – Black Gold Burst, Faded Blue, Vintage Sunburst; cca 950 dolarů

Nástroje jsou dodávány s kvalitním polstrovaným gig bagem.

Tagy PRS PRS SE McCarty 594 PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard PRS SE McCarty 594 Singlecut

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY