Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice finančně dostupných kitů Roland V-Drum řady TD-07

Po luxusních elektronických soupravách z edice TD-50K a hybridních bubnech VAD706, které sice potěší nejmodernějšími technologiemi, ale už méně cenou, vytáhl Roland z rukávu trumfy v podobě tří setů ze série TD-07, ležících na opačné straně finančního spektra a navazujících na oblíbený model TD-07KV, uvedený na trh v minulém roce. Novinky nesoucí označení TD-07DMK, TD-07KX a TD-07KVX využívají modul TD-07, nabízející dostatek rejstříků i funkcí jak pro začátečníky tak i pokročilé hráče, a všechny sady jsou osazeny patentovanými dvouvrstvými síťovanými blánami Roland.

Modul TD-07 disponuje 25 továrními presety, stejným počtem uživatelských předvoleb a vybírat lze z celkem 143 nástrojů a 50 kitů. Efektová sekce obsahuje 30 různých položek včetně ambientních efektů, ke každému padu je možno přiřadit nezávislou ekvalizaci a prostorovou projekci vylaďuje Overhead Mic Simulator. Vestavěna je zvuková USB karta (2 x record, 2 x playback) s frekvencemi 44.1, 48, 96 kHz, konektivita sestává z USB portu, konektoru Mix In, zdířky DC napaječe 12 V a audio výstupu fungujícího zároveň jako sluchátkový výstup.

Nechybí pokročilý metronom s tempem 20 až 260 bpm, pěti typy rytmizace, patnácti zvukovými mody, a také výukové programy rozdělené do pěti kategorií Time check easy, Time check hard, Quiet count, Auto up/down, Change-up. Bluetooth ve verzi 4.2 pracuje s kodekem SBC a podporuje profily A2DP (Audio) či GATT (MIDI BLE).

Kompaktní a zároveň cenově nejdostupnější varianta TD-07DMK disponuje basovým padem KD-2, bubínkem PDX-8, trojicí tomů PDX-6A, hi-hat CY-5 s pedálem, crashem CY-5, ridem CY-5 a dodávána je i racková rampa se čtyřbodovým ukotvením. Sestava o hmotnosti 18 kg zabírá v rozloženém stavu plochu cca 1.2 x 1.1 x 1.2 m.

Lépe vybavený model TD-07KX představuje nadstavbu k verzi TD-07KV a tvoří jej basový buben KD-10, dvanáctipalcový snare PDX-12, hi-hat CY-5 s pedálem FD-9, tři tomy PDX-8, dva crashe CY-8, ride CY-8 a hrazda MDS-Compact. Na nejvyšším stupni této kolekce stojí kit TD-07KVX, který sdílí typy bubnů se setem TD-07KX, činely byly nahrazeny crashem CY-12C-BK, ridem CY-13R-BK, hi-hat VH-10 se systémem floating je montovatelná do klasického hi-hat stojanu a součástí je rampa MDS-4KVX.

Robustní a zároveň lehký hardware je navržen tak, aby snižoval vibrace a přenos hluku na podlahu, součástí dodávky je napájecí adapter a kabeláž. Oficiální ceny byly v případě českého trhu nastaveny v následujících relacích: Roland TD-07DMK cca 19700 Kč, TD-07KX cca 32500 Kč a TD-07KVX cca 41000 Kč.

Tagy Roland Roland TD-07DMK Roland TD-07KX Roland TD-07KVX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY