Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tranzistorová hlava a kombo Orange Super Crush 100

Série kompaktních tranzistorových aparátů Orange Crush, určených většinou ke cvičení či domácímu nahrávání, se rozrostla o dvojici vlajkových lodí v podobě dvoukanálového „dospělého“ zesilovače Super Crush 100 a komba Super Crush 100 1x12, které díky stowattovému výkonu utáhnou i velká pódia. Obě verze kombinují JFET předzesilovač s koncovým stupněm zapojeným ve třídě Class A/B, převzatým z firemního power ampu Pedal Baby 100.

Čistý kanál s ovladači hlasitosti a dvoupásmových korekcí nabízí brilantní zvuk se silnou projekcí, jenž při extrémnějších polohách potenciometru Volume přechází do bluesového crunche. Zkreslený kanál Dirty, vybavený gainem, hlasitostí a třípásmovým ekvalizerem, disponuje širokou paletou zvuků počínaje lehkým nakreslením a konče masivním high gainem. Oba kanály také dobře reagují na práci s kytarovým potenciometrem Volume.

Ke koncovému zesilovači (100 W / 8 Ohm, 70 W / 16 Ohm) je přiřazen ovladač celkové úrovně Master a integrován je i digitální reverb emulující sound klasických pružinových hallů. Konektivita sestává ze sendu a returnu plně bufferované efektové smyčky, dvojice paralelně zapojených repro výstupů, stejného počtu zdířek pro footswitch přepínající kanály a reverb, a symetrického linkového XLR konektoru opatřeného obvodem simulujícím box s volitelnými režimy Open/Closed.

Kombo s polootevřenou konstrukcí o rozměrech 45 x 55 x 29 cm a hmotností 18.1 kg je osazeno jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion G12K-150 s keramickým magnetem a vysokou citlivostí. Hlava i kombo jsou dostupné v typickém oranžovém nebo černém vinylu, minimální impedance je dána hodnotou 8 ohmů.

Oficiální evropská cena zesilovače kombo Orange Super Crush 100 se pohybuje okolo 500 eur, kombo vyjde na cca 700 eur. Na druhém přiloženém videu demonstruje vlastnosti komba kytarista kapely King’s X Ty Tabor, který aparáty Super Crush 100 ohodnotil slovy: „Je to nejlepší tranzistorový zesilovač, jaký byl vyroben... tečka. Je to moje jednička. Zesilovač pro živé hraní i do studia.“

Tagy Orange Orange Super Crush 100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY