Přejít k hlavnímu obsahu
Trad.Attack! jsou v Estonsku bráni za velké hvězdy. | Foto: Renee Altrov
Trad.Attack! jsou v Estonsku bráni za velké hvězdy. | Foto: Renee Altrov
redakce -

Trad.Attack! nominovaní na Grammy zahrají ve spojení s českými hudebníky v Praze a Ostravě

Kapela Trad.Attack! už několik let mění vnímání estonského folklóru a lidové hudby. Skupina koncertuje po celé Evropě a pražský koncert bude unikátním propojením s umělci, kteří se podíleli na jejich poslední nahrávce, producentem a DJem Kewu a multiinstrumentalistou a skladatelem Omnionem. Během krátkého warm-upu představí svůj remix i elektronické duo Bratři. Speciální koncert, který reflektuje vydání alba Trad.Attack! Remixed, proběhne 15. září v pražském Divadle Archa. O den později kapela vystoupí také v Ostravě.

Tvorba Trad.Attack! vychází z estonského folkloru a lidových písní, kterým dodávají rockový drive a překládají je do moderního hudebního jazyka, přičemž rádi porušují pravidla a žánrové hranice. Po vydání debutové desky v roce 2015 se z nich v Estonsku během pár dní staly rockové hvězdy a koncerty po celém světě na sebe nenechaly dlouho čekat. Jejich poslední album, na němž stále více experimentují s tvrdším kytarovým zvukem, ale i elektronikou, se dostalo do užšího výběru Grammy.

K nápadu vytvořit remixovou desku došli po debatě mezi sebou: „Během diskusí o hudbě a byznysu kolem ní jsme se nakonec dostali do bodu, kdy jsme řešili, jak oslovit lidi, kteří naši hudbu zatím neslyšeli a z různých důvodů by ji pravděpodobně nemuseli slyšet vůbec. Proto jsme přemýšleli nad novými kanály, kterými bychom naši hudbu mohli poslat šířeji do světa,“ vysvětluje kapela původní ideu, která stojí za vznikem alba Trad.Attack! Remixed.

Trad.Attack! na chystaném koncertě podpoří multiinstrumentalista a kultovní postava české alternativní scény Omnion a producent a DJ Kewu, který ke svému remixu písně Pass-pass řekl: „Vybral jsem si tuhle píseň, protože mě strašně bavila vokální část v kombinaci s kytarovými riffy a hned mě inspirovala k rytmu který, jsem pro remix vymyslel.“ Trad.Attack! se po Praze představí i v Ostravě, kde 16. září vystoupí na festivalu Pendl. Jako předskokani se objeví opět Omnion a společně s ním také Bratři a také bubeník Trad.Attack! Tõnu Tubli se svým solo projektem.

Za nás palec nahoru. Více takových mezinárodních kolaborací!

Tagy Trad.Attack

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY