Přejít k hlavnímu obsahu
František Čáp - Ne, 26.01.2014 - 10:01

The Namm Show 2014: na veletrh se vyplatí zaletět do USA

Pořádných akcí s hudební technikou je pořád jako šafránu a jednoduše i dnes se vyplatí vyrazit na hudební veletrh až do Spojených států. Velmi brzy a rádi si tam zvyknete na to, že všechno je obrovské a všeho je tu dost. Spatříte tam novinky, které budou celý rok určovat trendy v hudební branži, kytary, které jsou dražší než vaše auto, ale i podivné zrůdnosti, o které byste si ani kolo neopřeli. Prostě The Namm Show je veletr, jak má být.

Luxusní Fender Custom Shop pokračuje v trendu "relicků" (nástroje, které jsou designované jako použité, poškrábané a oprýskané), ale zdá se, že je tahle staromilská móda trochu na ústupu. U nejdražších modelů se objevují i radikálnější designy, jakoby se snad vracela sedmdesátá léta se svojí psychedelií a flitrovanými saky.

Co se materiálů a elektroniky týče, je Fender spíš konzervativní, používá tradiční kombinace dřev a vrací se ke starým dobrým singlům. Inovace nechává mladším kolegům, což je asi dobře. Vypadá to, že éra superstratů a noisless snímačů a vestavěných procesorů je u Fendera na ústupu. Kanadský Godin zase sází na inovace osvědčených řad MultiAc, kterým bílá povrchová úprava moc sluší. Drobné změny doznala i 5th Avenue a další modelové řady. Taylor představil hned několik novinek pro rok 2014, třeba vylepšenou sérii 800. Doufejme, že se do ČR dostanou i jejich elektrické sestřičky T5 a T3 – stojí opravdu za to. Mrkněte na videa přímo z veletrhu.

Velké překvapení přichystal technologický gigant Line6 díky novým kombům AMPLIFi 150 a 75. Komba v sobě mají 5 repráků (stereo), samozřejmě procesor a další vychytávky včetně sdílení nastavení zvuků přes bluetooth s celým světem. Také skvěle komunikují s mobilními zařízeními (iPhone, iPad), a díky tomu se výrazně rozšíří možnosti aparátu. Tahle povedená hračka pro geeky vypadá jako staré akumulačky a hraje jak se sluší a patří na rok 2014! Mrkněte na recenzi.


Marshall pokračuje v retro designech, které si vyzkoušel třeba na úspěšném modelu Betty, Pin Up Range. V podobné úpravě si můžete pořídit třeba klické JVT a další modely. Jak je vidět, design prodává – to platí čím dál víc i u aparátů. Randall je naopak černý jak bota a sází na vyznavače hlubokých tónů se signovaným modelem Satan (v podstatě jen redesignovaný Trasher od Mike Fortina), který se může chlubit separovanými gainy pro výšky a středy nebo posouváním středového pásma. Prostě lahůdka pro masové vrahy!

K vidění bylo spousta skvělých hraček, ale žádná revoluce se nekonala. Zítra je taky den, tak uvidíme, co veletrh přinese nového…

Tagy The Namm Show
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY