Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Test 3 verzí chorusu Boss CE-2

Chorus patří bezpochyby k nejoblíbenějším modulačním efektům a snad každý výrobce krabiček má minimálně jeden model ve svém portfoliu. K velmi vyhledávaným chorusům se zcela po právu řadí starší analogová varianta Boss CE-2, která v minulosti představovala nástupce ikonické a dnes velmi obtížně dostupné edice CE-1 s obvodem použitým také v kombech Roland JC-120.

Na trhu se v průběhu doby objevily dvě základní verze CE-2: první, osazená BBD čipem MN3007 a vyráběná v Japonsku od roku 1979, byla v roce 1988 nahrazena lehce upraveným modelem z produkce tchajwanské továrny. Před dvěma lety se CE-2 dočkal reinkarnace v podobě stereo varianty Waza Craft nabízející tři mody: standard se zvukem původního CE-2 a dva režimy (chorus/vibrato) vintage série CE-1. Jak si tato trojice chorusů vedla ve srovnávacím testu můžete posoudit na přiloženém videu.

Tagy boss Boss CE-2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY