Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tech 21 Steve Harris SH1 SansAmp

Steve Harris, zakládající člen Iron Maiden, se po Dugu Pinnickovi (Kings X) a Geddym Lee (Rush) stal dalším baskytaristou, pro kterého newyorská značka Tech 21 vyvinula předzesilovač postavený na patentované technologii SansAmp. Model nesoucí označení Steve Harris SH1 SansAmp využívá formát příbuzný s populárními podlahovými multiefekty ze série Fly Rig a integrovaný speaker simulator je založen na Harrisových oblíbených custom kabinetech Marshall, osazených reproduktory Electro Voice.

Plně analogové obvody nabízejí dvoukanálový předzesilovač s nezávislými ovladači gainu a hlasitosti, společnými čtyřpásmovými aktivními korekcemi (Low: 50 Hz, Mid 1: 200 Hz, Mid 2: 500 Hz, High: 3 kHz) se zdvihem +-18 dB a knoflíkem Blend pro plynulé nastavení poměru originálního a emulovaného signálu.

Tlačítko Bite aktivuje integrovaný boost dodávající tónu výraznější odezvu ve vyšších pásmech, silnější atak a detailnější projekci. Další spínač obsluhuje okruh speaker simulatoru a třetí tlačítko slouží k odepnutí uzemnění symetrického XLR výstupu doplněného jackovým konektorem.

Preamp je opatřen trojicí nášlapných footswitchů s tichým chodem, pomocí kterých je možno volit mezi jednotlivými kanály, aktivovat efekt a také zapnout vestavěnou chromatickou ladičku s malým, ale dostatečně funkčním displejem. Napájení obstarává univerzální 9V DC zdroj s automatickou detekcí napětí v rozmezí 100 – 240 V.

Oficiální cena modelu Tech 21 Steve Harris SH1 SansAmp o rozměrech 19.7 x 6.4 x 3.2 cm a váze cca 350 g byla nastavena těsně pod hranicí 300 dolarů včetně firemního adapteru #DC9 200 mA a v manuálu uživatel najde kromě Harrisova presetu také nastavení blízká tradičnímu zvuku Phila Lynotta, Geezera Butlera, Lemmyho Kilmistera, Cliffa Burtona atd.

Tagy Tech 21 Tech 21 Steve Harris SH1 SansAmp

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY