Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tama Club-JAM Pancake Kit, snare STAR Reserve Stave Ash a pedál HP30TW

Tama představila pro letošní rok další verzi ultrakompaktního „koktejlového“ kitu nesoucího označení Club-JAM Pancake, a do nabídky mírně rozměrnější edice Club-JAM v barvách Aqua Blue, Galaxy Silver, Cream Marble Wrap či Charcoal Mist přibylo provedení s úpravou Satin Blonde. Výrobce uvedl na trh i nový basový pedál HP30TW, různé stojany a také snare STAR Reserve Stave Ash, sestavený z masivních jasanových přířezů.

Bubínek Tama Stave Ash Reserve TVA1465S o rozměrech 14 x 6.5 palců je nejnovějším zástupcem firemní kolekce STAR Reserve, zahrnující snare vyrobené z masivního dřeva. V daném případě bylo pro stavbu korpusu použito 20 kusů 10 mm silných jasanových hranolů, dodávající tomuto modelu široký tónový rozsah s jasně konturovanými vyššími frekvencemi a citlivou reakcí na způsob hry. Podle slov výrobce poskytuje zvolená konstrukce oproti vrstveným skeletům také rychlejší odezvu a výraznější podání basů.

Průraznost, extrémní čistotu a brilanci projevu navíc posiluje dvacítka špičkových karbonových pružin struníku MS20RL14C, kombinovaného s mechanikou Linear-Drive (MLS50A / MLS50B). Ráfky typu SAH (Sound Arc Hoop) doplňují oboustranné mušle MSL90SC a ladění obstarává 2 x 10 šroubů. Oficiální cena bubínku v olejové transparentní úpravě Oiled Amber Ash byla nastavena na cca 1150 eur.

Duální pedál Tama HP30TW Standard Twin s odolnou robustní konstrukcí a hmotností 3.42 kg používá stejnou vačku jako Iron Cobra 900 Power Glide. K dispozici jsou beatery DS30 s plstěnými a plastovými plochami, takže hráč si může výsledný zvuk i feeling nastavit podle svého vkusu. Pro majitele padů nabízí značka stojan Roadpro Electronic Pad Stand HPS80W, pro montáž na činelový stojan je vhodný držák padů Electronic Pad Holder MPH63 s ramenem a integrovanou multiobjímkou a k uchecení jednoho tomu slouží Roadpro Single Tom Stand HTS88W.

Skutečně kompaktní, lehce přenosná čtyřmístná sada Tama Club-JAM Pancake Kit LJK48P v provedeních Hairline Black nebo Champagne Mist obsahuje snare s rozměry 12 x 4 palců, basový buben 18“ x 4“ s dřevěnými obručemi a lifterem, tom 10“ x 3.5“ se single držákem a floor tom 13“ x 3.5" osazený trojicí dostatečně dlouhých nožiček. Vzhledem k velmi nízkým lubům nejsou tomy opatřeny spodními blánami ani obručemi.

Bubny lze uložit do dvou měkkých pouzder z nepromokavého polyesteru D600 s 20 mm polstrováním, prodávaných jako Bag Set DSS48LJP s průměry 13 a 18 palců za cca 100 eur. Tama Club-JAM Pancake Kit LJK48P, jehož 8 mm silné skelety jsou lepeny z šesti topolových vrstev a finální povrch tvoří fólie, je na evropském trhu dostupný za cenu atakující hranici 350 eur.

Tagy tama Tama Club-JAM Pancake Kit Tama STAR Reserve Stave Ash Tama HP30TW

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY