Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.03.2019 - 12:00

T-Rex Engineering: blýskání na lepší časy?

Pár dní poté, co deník Vejle Amts Folkeblad informoval o tom, že dánský butikový výrobce efektů T-Rex Engineering vyhlásil bankrot (psali jsme zde), přichází z tábora firmy povzbudivá zpráva. Původní zakladatelé T-Rexu, Sebastian Jensen a Lars Dahl, se rozhodli odkoupit značku a v nejbližší době by mělo dojít k restartu společnosti, která by nyní měla mít méně zaměstnanců.

V oficiálním vyjádření vlastníků T-Rexu mimo jiné stojí:

„Rok 2018 byl pro T-Rex Engineering obdobím nepřetržitých a složitých obchodních výzev. Došlo k poklesu tržeb a museli jsme bojovat s vyššími dovozními cly nastavenými americkou vládou. Těmto situacím jsme bohužel nebyli schopni čelit jako jeden tým, někteří zaměstnanci odešli a navíc došlo k ukončení spolupráce s několika dlouholetými obchodními partnery.“

„Ale starý T-Rex znovu žije, což znamená, že během krátkého času bude firma schopna opět dodávat na trh efekty, napájecí zdroje a další příslušenství z našeho nabídkového portfolia. Chceme značce dodat novou energii a doufáme, že příznivci nás budou i nadále podporovat – zaručujeme, že jsme silnější a živější než kdy předtím.“

Jak celá kauza okolo značky T-Rex Engineering dopadne, ukáže až čas, nicméně vzhledem k investicím a snaze Sebastiana Jensena a Larse Dahla, by mohl dánský malovýrobce vykročit do budoucnosti správnou nohou. Pozici firmy může zásadně upevnit také připravovaný model analogového delaye, přímo vycházejícího z unikátního dozvuku Binson Echorec.

Prototyp dlouho očekávané novinky s pracovním označením T-Rex Binson (viz fotografie pod textem) firma vyvíjí už od roku 2017 a o postupných krocích informuje na svém blogu. Originální Binson Echorec ve verzi 2 T7E ze 70. let si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Tagy T-Rex Engineering Binson Echorec
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY