Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Synthový modul Roland JU-06A

Vzpomínáte si na Roland JU-06, jeden z prvních syntezátorů řady Boutique? Limitovaná edice z roku 2016 už není součástí firemní nabídky, ale výrobce se k tomuto modelu nyní vrátil s revitalizovanou verzí nesoucí označení JU-06A, která v kompaktním modulovém formátu přináší zvuky a funkce převzaté z klasických analogových syntezátorů Roland Juno-6, 60 a 106.

Novinka nabízí polyfonní čtyřhlasou analogovou syntézu s high-pass filtrem známým ze „stošestky“, obálkově řízenou pulzně-šířkovou modulaci vypůjčenou od Juna 60, unikátní filtrační sekci osazenou původně v obou starších modelech a jako nadstavbu zde nově najdeme 16krokový sekvencer, arpeggiator nebo funkci chord memory.

Hlavní panel s povedeným retro designem nástrojů z osmdesátých let nabízí přehledně koncipované ovládání pomocí hranatých tlačítek, tahových faderů a klasických potenciometrů, jednoduchý displej informuje o zvolené bance a presetu, nechybí efektová sekce s delayem a typickým chorusem nebo přepínač zvukových modů 60/106.

Konektivita sestává ze zdířky pro externí clocking, umožňující synchronizaci s dalšími analogovými synthy nebo Eurorack systémy, stereo minijacků sluchátek, hlavního výstupu a vstupu Mix In a konektorů MIDI In/Out, USB portu microB (audio, MIDI). Napájení obstarává USB nebo čtveřice tužkových baterií uložených v šachtě na spodní straně šasi, kde je umístěn také interní reproduktor napojený na zesilovač, jehož potenciometr hlasitosti je vsazen do čelního panelu.

K modulu lze pořídit dokovací stanici DK-01 nebo malou klaviaturu K-25m a k externímu ovládání může sloužit i DAW aplikace. Roland JU-06A o rozměrech 300 x 128 x 49 mm a hmotnosti 995 g se na českém trhu objeví s cenovkou pohybující se pod hranicí 10 500 Kč.

Tagy Roland Roland JU-06A

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY