Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.04.2020 - 08:00

Synthová „samodomo“ basa Hondo s čipem SID

Minimoog, Roland TB-303, Taurus, Odyssey, Novation Bass Station II, nebo něco úplně jiného? Názory na nejlepší basový syntezátor se samozřejmě liší, nicméně známý youtuber s nickem Look Mum No Computer se i v tomto případě vydává svou vlastní cestou a představuje unikátní model kombinující klasickou baskytaru s podomácku vyrobeným bass synthem.

Do basy Hondo Explorer z osmdesátých let, osazené split coil snímačem ve stylu Precision, jsou integrovány obvody uložené na boardu Teensy USB DB, jehož srdcem je SID (Sound Interface Device) čip MOS Technology 6581/8580, jenž byl používán pro generování monofonních zvuků ve starém počítači Commodore 64 a příbuzných modelech CBM-II, 128 či MAX Machine.

Elektronika je ukryta pod hliníkovým panelem s ovladači hlasitosti, tónové clony nebo LFO jednotky s modulační sekcí, různými tvary vln atd. Zvukové možnosti i konstrukci synthové basy můžete posoudit na prvním videu, druhý záznam přináší nejnovější singl Desperado Vespa z produkce Look Mom No Computer.

Tagy Hondo Explorer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY