Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 01.10.2018 - 00:01

Syntezátor Roland JUNO-DS76

Před dvěma lety uvedl Roland na trhu inovovanou klasiku JUNO tvořenou dvojicí modelů JUNO-DS61 a DS88. Pokud je pro vás verze s 61 klávesami příliš limitující a druhá jmenovaná varianta naopak zbytečně rozměrná, tak můžete zvolit zlatou střední cestu v podobě nového synthu JUNO-DS76.

Flexibilní nástroj, který výrobce řadí do kategorie „Performance synthesizer“, nabízí širokou paletu zvuků okamžitě použitelných jak na pódiu, tak i pro studiovou práci. Synth umožňuje stahovat další zvukové knihovny připravené na firemním webu Axial, podporuje playback samplů, ovládání DAW aplikací apod.

Tzv. all-in-one platforma s intuitivním ovládáním disponuje 128hlasou polyfonií, 16 party, více než 1 200 presety (64x performance, 30x drum kit), efektovou sekcí (multi/chorus/reverb) kompatibilitou s protokolem General MIDI 2, mikrofonním kanálem s přiřazeným reverbem, auto-pitch shifterem a vocoderem, osmistopým sekvencerem, 8 pady fungujících také jako sampler atd.

Konektivita sestává kromě jackového mikrofonního vstupu s vlastní hlasitostí z DIN konektorů MIDI In/Out, dvou vstupů pro pedály (control/hold), minijackové zdířky Aux In, dvou hlavních audio výstupů (R - L/Mono), sluchátkového konektoru a dvou USB portů (počítač/ext. paměť).

Workstation o rozměrech 1 231 x 311 x 102 mm a hmotností pouhých 6.9 kg je napájen pomocí adapteru nebo 8 tužkových dobíjitelných Ni-MH AA baterií s výdrží cca 5 hodin nepřetržitého provozu (měřeno s články 1900 mAh). Cena nového syntezátoru Roland JUNO-DS76, jenž svou výbavou není v ničem ochuzen oproti většímu modelu DS88 (viz video), se má v případě českého trhu pohybovat pod hranicí 23 000 Kč.

Tagy Roland Roland JUNO-DS76
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY