Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 18.03.2020 - 00:01

Superstraty Cort KX300 Etched

Kytary Cort ze série KX jsou vyhrazeny především hráčům pohybujícím se v razantnějších žánrech, čemuž odpovídají jak ergonomicky tvarované korpusy ve stylu superstratu, tak i humbuckerové snímače nebo dvouoktávové hmatníky. Tyto vlastnosti najdeme také u nového zástupce edice KX300, jenž dostal označení Etched a bude nabízen v designových variantách Black Red nebo Black Gold.

Tělo je vyrobeno z mahagonu potaženého topem z lehkého bahenního jasanu o síle 15 mm, jehož typickou kresbu zvýrazňují speciálně nanášené barvy v matném provedení, umožňující dřevu více dýchat a rezonovat. Pro šroubovaný krk s pohodlným profilem byl zvolen tvrdý kanadský javor, hmatník z pau ferro s plochým radiusem 400 mm nese 24 jumbo pražců a menzura činí standardních 25.5 palců.

Kytary využívají dvojici humbuckerů EMG RetroActive Super 77 se silnějším výstupem, doplněných společnou hlasitostí, clonou a třípolohovým páčkovým přepínačem. Cívky snímačů u verze Black Gold jsou v klasickém zebra stylu, zatímco model s úpravou Black Red kombinuje černé a červené cívky.

Hardware v černém niklu sestává z pevné masivní hardtail kobylky, struny kotví skrz tělo a končí ve firemních ladicích strojcích s uzavřenými mechanikami. Oficiální cena superstratů Cort KX300 Etched Black Red a Etched Black Gold byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 750 dolarů.

Tagy Cort Cort KX300 Etched
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY