Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.07.2021 - 00:01

Studiový lampový preamp Behringer MIC300 Tube Ultragain

Elektronkové předzesilovače umožňující „ohřát“ nabíraný signál, najdeme v téměř každém profesionálním studiu, a to často ve formě finančně nákladných rackových verzí, jejichž potenciál podpořený množstvím funkcí je v domácích podmínkách plně využitelný většinou jen výjimečně. Cenově nepoměrně příznivější a také praktičtější volbu představují desktopové jednokanálové preampy, ke kterým se řadí také nový model MIC300 Tube Ultragain z produkce Behringeru.

Třetí generace předzesilovače, jdoucí ve stopách předchozích modelů MIC100 a MIC200, je osazen známým typem elektronky 12AX7, jež byla ručně vybírána s ohledem na stabilitu a minimální mikrofoničnost. Design šasi se zakulacenými boky evokuje řešení použité u preampu ART Tube MP, od něhož vývojáři Behringeru převzali i rozmístění ovládacích prvků.

Ty sestávají z potenciometru vstupní citlivosti s rozsahem +26 až +60 dB, knoflíku korigujícímu výstupní hlasitost (∞/+10 dB) a čtveřice tlačítek s barevnými prstenci, zajišťujícími aktivaci funkce Pad s hodnotou 20 dB, phantomového napájení +48V pro kondenzátorové mikrofony, otočení fáze a integrovaného limiteru.

O úrovni signálu a jeho případném přebuzení informuje řada osmi diod detekujících průběh v rozpětí -24 až +12 dB / Clip a napájení obstarává standardní zdroj. Model, postavený na technologii UTC (Ultra Tube Circuitry), nabízí symetrické vstupy a výstupy v provedení TRS i XLR s pozlacenými kontakty, takže preamp lze využít také jako DI box.

Oficiální evropská cena předzesilovače Behringer MIC300 Tube Ultragain, použitelného pro zpěv, široké spektrum nástrojů, externí mikrofony k digitálním fotoaparátům, procesory apod., se pohybuje těsně pod hranicí 50 eur včetně adapteru, což je v dané kategorii studiového audio vybavení bezkonkureční částka. Přiložené video demonstruje starší model Tube Ultragain MIC200.

Tagy Behringer Behringer MIC300 Tube Ultragain

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY