Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.03.2022 - 00:01

Streamingový systém Roland VRC-01 AeroCaster

Divize Roland Professional A/V připravila na letošní rok kromě stanice UVC-02 také streamingový systém VRC-01 AeroCaster, kombinující zvukovou kartu a desktopový kontroler VRC-01 s doprovodnou aplikací AeroCaster Live, usnadňující práci při live streamingu, podcastingu a příbuzných aktivitách. Pouze s pomocí tabletu a až čtyř mobilních zařízení (Android, iOS) můžete živě a bezdrátově vysílat např. na Facebook Live, YouTube, Twitch a další oblíbené platformy.

Roland VRC-01 nabízí kromě zmíněné karty plnohodnotný mixážní pult, umožňující snadno míchat a monitorovat více zdrojů zvuku, ať už jde o hudební vystoupení nebo talk show s několika hosty. První dva kanály jsou vybaveny kombinovanými XLR/jack vstupy s fantomovým napájením, vlastním gainem, kompresorem, limiterem a samozřejmě tahovým faderem úrovně.

Třetí linkový kanál se připojuje prostřednictvím stereofonního minijacku, na levém boku šasi najdeme stejně řešený sluchátkový výstup s minipotenciometrem hlasitosti, hlavní monitoringové výstupy zajišťují RCA konektory a integrována je dvojice USB-C portů. Další funkce sestávají z loopbacku, echo cancelleru, auto leveleru, reverbu, delaye, HP filtrace, noise gatu či de-esseru. Sluchátkový koncový zesilovač má výkon 2 x 15 mW/32 Ohm.

Díky aplikaci AeroCaster Live je možno několik kamer ve formě telefonů ovládat dálkově v reálném čase, přepínat mezi jejich záběry, ale i nahrávat vlastní mediální obsah, přidávat titulky, grafiku či okna typu obraz v obraze, které vizuální složku projektu obléknou do jedinečného produkčního stylu. Jednotlivé scény (až 30 presetů) lze libovolně konfigurovat a uložit pro následné rychlé vyvolání. Datovou nezávislost zajistí moduly Wi-Fi a 4G/5G, takže si můžete vzít celou produkci na cesty a vysílat téměř odkudkoli.

Roland VRC-01 o rozměrech 220 x 166 x 60 mm a hmotnosti 600 g je napájen USB AC adapterem (5V/1A) nebo pomocí hostitelského zařízení (USB kabel). Na českém trhu se cena modelu včetně aplikace pohybuje okolo 7500 Kč, součástí dodávky je kabeláž USB-C – Lightning a USB-C – USB-A. Výrobce upozorňuje, že přepínání mezi trojicí a více mobilních kamer prozatím podporují pouze telefony Sony Xperia a Google Pixel.

Tagy Roland Roland VRC-01 AeroCaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY