Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Stompai: digitální rytmika na nohu

Různé perkusní nástroje ovládané nohou nepředstavují v dnešní době nic výjimečného, ale i v tomto segmentu lze najít zařízení vybočující ze standardního konceptu. Příkladem originálního řešení je novinka z dílny Eugena Kurdzesause, softwarového inženýra a muzikanta z Minneapolisu, který na webu Kickstarter představil mobilní aplikaci Stompai doplněnou držákem telefonu připevnitelným na nohu.

Software využívá k detekci pohybu nohy akcelerometr smartphonu a je schopen zahrát dvojici vybraných zvuků, přiřaditelných k pohybům paty/špičky a aplikace obsahuje kromě editační sekce také banku se vzorky. V současnosti je Stompai kompatibilní s platformou iOS a pro ozvučení rytmiky je třeba připojit telefon kabelem ke kombu nebo zesilovači. V přípravě je integrace bezdrátového Bluetooth a probíhá testovací fáze beta verze pro systémy Android.

Tagy Stompai

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY