Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.09.2017 - 00:01

Stojan Tama Iron Cobra Remote Hi-Hat HH905RH

Po oficiálním premiérovém představení na letošním veletrhu NAMM uvádí japonská Tama na trh nový kabelový hi-hat stojan Iron Cobra Remote Hi-Hat HH905RH s pedálem, který stejně jako klasické modely k basovému bubnu z řady 900 nabízí v kombinaci s inovovanou konstrukcí stojanu velmi citlivou a rychlou odezvu, maximální flexibilitu a tichý provoz mechaniky bez nežádoucích zvukových interferencí.

Pedál využívající válečková ložiska a převodového pásku z odolného kevlaru disponuje pákovým mechanismem Lever Glide s precizní kontrolou ovládání a hladký chod zajišťuje také speciální bowdenový kabel vyvinutý ve spolupráci se společností JAGWIRE, vyrábějící špičkové brzdové kabely pro profesionální verze horských kol.

Základem kabelu je pevný drát z nerezové oceli o délce 2 300 mm (lze objednat i délku 1 200 mm), jenž je potažen třemi izolačními vrstvami s velkou odolností proti ohybu. Pro dosažení plynulého chodu tohoto systému je vnitřní drát napřed vyleštěn, poté usazen do lubrikačního lůžka snižujícího tření, následuje nanesení uhlíkové vrstvy a nakonec ochranný obal z PVC.

Součástí činelového tubusu s univerzálním držákem MC66 a ráčnovým ramenem (průměr 12 mm, délka 200 mm) je spojka vrchního činelu Quick-Set Clutch s rychlým upínáním pomocí bočního tlačítka a plynule nastavitelný pružinový systém pro případné naklopení spodního činelu. V balení nechybí 6 úchytů kabelu a také přepravní polstrované pouzdro.

Stojan Tama Iron Cobra Remote Hi-Hat s nastavitelnou tenzí v 6 odstupňovaných krocích představuje současnou špičku v dané kategorii a kromě nadstandardní univerzálnosti spojené s úsporou mnohdy drahocenného pódiového prostoru vyhrazeného soupravě, také bubeníkům nabízí nové možnosti nastavení nástroje a vyšší míru kreativity při hře. Novinka je už dostupná na českém trhu za cenu okolo 11 tisíc korun.

Tagy tama Tama Iron Cobra Remote Hi-Hat HH905RH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY