Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.09.2022 - 08:00

Steve Vai: His First 30 Years – dokument ke zhlédnutí zdarma

Společnost The Tapes Archive umístila na YouTube nový pětasedmdesátiminutový dokument Steve Vai: His First 30 Years, mapující první tři dekády života tohoto excelentního kytaristy, skladatele a jedné z nejvýraznější person současné rockové hudby. Vaiovi příznivce film seznámí se začátky kariéry kytarové legendy, a to od jeho raného seznámení s kytarou, následné setkání s Joem Satrianim, až po nahrávání některých z jeho nejznámějších skladeb.

Autorizovaný záznam, věnující se z pohledu Vaiova života období mezi lety 1960 až 1990, neopomíná ani tajný nákup jeho první kytary, hraní ve středoškolských kapelách, studium na Berklee College of Music, angažmá u Franka Zappy, debutové sólové album Flex-Able, Vaiovu roli ve filmu Crossroads, zrod slavného signovaného modelu Ibanez JEM či vznik přelomového alba Passion and Warfare s epickým trackem For the Love of God. Nechybí rozhovory s hlavním protagonistou, řada zajímavostí, historek apod.

Tagy Steve Vai

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY