Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

Startuje unikátní hudebně-filmový projekt Sound of Silent Movies

Spojení starých filmů s moderní improvizovanou hudbou je předpokladem k jedinečnému zážitku a zároveň velkou výzvou pro hudebníky. V prostředí vodního areálu a letního občerstvení Pražačka bude Sound of Silent Movies skvělým zážitkem jak pro laickou veřejnost, tak i pro hudební profesionály – říká producent Viktor Vilhelm. Zkrátka na tomto festivalu vás čeká pohoda, film a muzika.

Sound of Silent Movies je soutěžní festival s hudební improvizací k němým filmům, proto zajímá i nás. Soutěží se o putovní Žižkovský Bombardón a odměnu pro nejúspěšnějšího hudebníka 20 tisíc korun na Mole letního bazénu v Areálu Pražačka.

Jedná se o třináct neopakovatelných filmových večerů v doprovodu talentovaných hudebníků, kteří budou doprovázet němé filmy na různé hudební nástroje. Kategorie hudebních nástrojů přitom nejsou omezeny – vystoupí kapely, jednotlivci i Djs, hrát se bude i na nástroje netradiční. Můžete se těšit na grotesky, němé filmy i komedie, pohádky, lehké erotické filmy i taneční variace na alkoholickou notu. Publikum společně s porotou vyberou výherce, který kromě financí získá i putovní pohár.

Projekce za doprovodu hudebníků proběhnou od 2. srpna do 14. září každý čtvrtek a pátek večer od 21 hodin na terase letního bazénu. „Doufáme, že si návštěvníci vychutnají jedinečný zážitek, který propojí hudbu s němým filmem, a užijí si příjemné prostředí a skvělou atmosféru jediné žižkovské pláže,“ dodává Vilhelm.

Oficiální program soutěže organizátoři zveřejnili ve středu 25. července na oficiální stránce festivalu: http://www.facebook.com/SoundOfSilentMovies

Tagy Sound of Silent Movies

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY