Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.01.2020 - 00:01

Stage Vintage Piana Korg SV-2 a SV-2S

Po deseti letech od uvedení stage piana SV-1 přichází firma Korg s nástupnickými modely SV-2 a SV-2S. Oproti předchůdci disponují inovované verze desetkrát větší PCM pamětí, paletou nových rejstříků v čele s emulacemi německých, italských, rakouských a japonských koncertních křídel, pokročilejší vnitřní architekturou, vylepšenými efekty a dalšími funkcemi.

Základem je plně vyvážená kladívková klaviatura RH3 (Real Weighted Hammer Action 3) se 73 nebo 88 klávesami, polyfonie nabízí 80 až 128 hlasů a pomocí upraveného softwarového editoru lze rozdělovat či vrstvit zvuky a nastavovat bod rozdělení. Kromě zmíněných emulací koncertních křídel najde uživatel v nabídce také presety VPN, FM a elektrických pian, synthy, basové či dechové rejstříky apod.

Modifikován byl reverb, nová je funkce Panel Lock zabraňující nechtěnému přepnutí presetů či změně parametrů a plně zachována zůstala sekce s modelingem zesilovačů, kabinetů a efektů (kompresor, limiter, boost, ekvalizer, modulace, dozvuky), jejichž zvukovou kvalitu posiluje obvod Valve Reactor osazený preampovou elektronkou 12AX7A.

Verze SV-2S je navíc vybavena ozvučným systémem italské firmy K-ARRAY, sestávajícím z koncového stereo zesilovače o výkonu 2x15W napojeného na dvojici reproduktorů s průměrem 2.5 palce, umístěných na horní straně šasi, a projekci nejnižších pásem podporují dva třípalcové pasivní radiatory.
 
Konektivitu tvoří dva jackové vstupy, stejný počet XLR audio výstupů doplněných jedním jackovým stereo konektorem, MIDI In a Out, trojice zdířek pro připojení externích pedálů nebo footswitchů, port USB-B 2.0 a sluchátkový výstup.

Ceny jednotlivých modelů Korg SV-2 a SV-2S se mají na českém trhu pohybovat v následujích relacích: SV-2 – 73 kláves cca 49400 Kč, SV-2 – 88 kláves cca 53300 Kč, SV-2S – 73 kláves cca 53300 Kč, SV-2S – 88 kláves cca 57200 Kč. Součástí dodávky je síťový kabel, damper pedál DS-2H a notový stojánek.

Tagy korg Korg SV-2 Korg SV-2S

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY