Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 10.02.2020 - 00:01

Stage piano Roland RD-88

Roland uvedl na trh stage piano RD-88, které v kompaktním formátu nabízí zvuk a možnosti modelové série RD včetně kvalitní klaviatury a integrovaného ozvučovacího systému. Novinka vybavená pokročilými funkcemi je navíc finančně dostupnější než některé srovnatelné konkurenční produkty této nástrojové kategorie.

Základem je osvědčená klaviatura PHA-4 s 88 klávesami opatřenými úpravou Ivory Feel. Rozhraní je navrženo tak, aby poskytovalo rychlý a snadný přístup k základním ovládacím prvkům, takže uživatel by neměl mít problém s výběrem zvukových presetů, vytvářením rozdělených vrstev či přidáváním efektů. Uložené zvuky lze rychle vyvolat a dedikované tlačítko vás jedním zmáčknutím okamžitě navede zpět k základnímu zvuku klavíru.

Generování zvuků obstarává engin založený na technologii SuperNATURAL a trojice zón s přehlednou kontrolou je konfigurovatelná s interními rejstříky i softwarovými vzorky z aplikace Apple MainStage. Vedle nově vyvinutých zvuků akustických a elektrických pian jsou k dispozici také synthové presety ze systému ZEN-Core.

Efektová jednotka je rozdělena do několika sekcí a najdeme zónové multiefekty, ekvalizery, modulace, dozvuky, 6 typů reverbu, globální kompresi, korekci či efekt Sympathetic Resonance, jenž zvuk digitálního piana přibližuje charakteru reálného klavíru, kdy jedna znějící struna částečně rozezní i jiné struny.

Ozvučení obstarává integrovaný systém tvořený koncovým stereo zesilovačem o výkonu 2 x 6W napojeným na dvojici wooferů s průměrem 12 cm a dva výškové tweetery o průměru 2 cm. Vedle dvojice audio výstupů najdeme stejný počet vstupů pro mikrofon a linku, konektory footswitchů a pedálu (Damper, FC1, FC2), dva USB porty, konektor MIDI Out a zdířku 12 V adapteru, jenž je součástí balení.

Oficiální cena stage piana Roland RD-88 s kompaktními rozměry 1284 x 258 x 159 mm a váhou pouhých 13.5 kg, byla na českém trhu nastavena pod hranicí 29000 Kč.

Tagy Roland Roland RD-88
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY