Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.02.2017 - 00:01

Stage piano Roland RD-2000

Nejnovější přírůstek do rodiny známé řady digitálních stage pian RD z produkce Rolandu představuje vlajková loď Roland RD-2000, která nabízí to nejlepší z této dnes už legendární série a kromě mimořádně kvalitního zvuku přidává nově koncipované kontrolní funkce a modifikovanou architekturu s intuitivním ovládáním navrženým s ohledem na rychlou a pohodlnou editaci během živého hraní.

Srdcem piana jsou dva nezávislé enginy - první je určen pro emulaci soundu akustického piana pomocí sofistikované technologie V-piano zaručující plně polyfonní autentický a do detailu propracovaný sound klasických nástrojů a druhá jednotka disponující platformou SuperNATURAL nabízí 128 hlasovou polyfonii pro elektrické pianové rejstříky včetně modelů RD-100, EP nebo MKS-20 a více než tisícovku dalších zvuků a nástrojů.

Roland RD-2000 je osazen precizně vyváženou kladívkovou mechanikou PHA-50 vyrobenou z kombinace dřeva a syntetických materiálů pro dosažení maximální mechanické odolnosti a zachování přirozeného feelingu při hře, nechybí samostatné nastavení vlastností a funkcí každé z 88 kláves, samozřejmostí jsou ladicí a modulační kolečka a rozsáhlá efektová sekce (reverby, delaye, komprese, EQ, modulace atd.) s ovládáním v reálném čase pomocí podsvícených potenciometrů.

Nově navržené rozhraní dělá z tohoto modelu špičkovou ovládací stanici s osmi plně přiřaditelnými integrovanými i externími zónami a prostřednictvím USB/MIDI rozhraní (až 24-bit/192kHz) lze komunikovat s periferními softwarovými aplikacemi a plug-iny. K dispozici je dvojice slotů pro vložení dalších zvuků z webu Roland Axial včetně presetů předchozích verzí edice RD, sekvencer s 200 rytmickými patterny a také nahrávací jednotka pro audio formát WAW.

Profesionální stage piano Roland RD-2000 se řadí k současné absolutní špičce dané kategorie, nekompromisní zvuk, široká paleta virtuálních nástrojů a rozšířené možnosti komunikace s ostatními audio zařízeními posunuje RD druhé generace mezi komplexní modely, které mohou zastávat funkci hlavní zvukové i ovládací centrály na pódiu i při studiové práci. Novinka by se měla v distribuci objevit na přelomu února a března, cena pro americký trh byla nastavena na cca 2 500 dolarů.

Tagy Roland Roland RD-2000
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY