Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.06.2020 - 08:00

Srovnávací test modelingových preamp/multiefektů

Modeling se v současné době veze na vlně popularity a tomu odpovídá i šíře nabídky produktů v tomto dynamicky rostoucím segmentu. Základní přehled, jak se s emulací zesilovačů vypořádalo jedenáct digitálních modelerů a jeden analogový podlahový zesilovač, přináší video kytaristy a youtubera Treye Xaviera, který ve srovnávacím testu využil vlastní presety zkresleného i čistého zvuku s rejstříky metal rhythm, hi-gain lead, mid-gain crunch a super clean.

Pro test byly vybrány následující modely: Line 6 Helix LT, Boss GT-1000, Fractal AX8, iRig Stomp IO, Headrush Gigboard, BluGuitar Amp1 Mercury Edition (analogový zesilovač), Atomic AmpliFire 6, Mooer GE200, Mooer Preamp Live, Line 6 HX Stomp a Atomic Ampli-FireBox. Dvanáctý kousek je odtajněn až v samotném závěru záznamu. Použit byl sedmistrunný Kiesel TL70 NGD a kabinetové IR impulsy ze setu Lancaster Audio Trey Xavier IR Pack.

Tagy Trey Xavier kytarový modeling
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY