Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Čt, 13.11.2014 - 15:00

Spot, který se nebojí odhalit pravdu

Tohle video celkem nutí k zamyšlení. Je pravda, že společnost prošla za poslední desetiletí obrovským vývojem a dětí se tyto proměny dotkly obrovským způsobem.

Když se upřímně a objektivně zamyslíte nad tím, kolik času denně stráví děti s notebookem, mobilem nebo tabletem v ruce, patrně vám vyjde zarážející číslo. Třeba server CBS News přišel s informací, že dnešní mládež stráví alarmujících 7 hodin denně přijímáním informací právě z obrazovek moderních technologií. Přitom pouhá hodina hraní na hudební nástroj denně má neuvěřitelně pozitivní vliv na vývoj dítěte. Hraní na hudební nástroj totiž prokazatelně zvyšuje dětem IQ, což dokázala spousta studií (o 3 IQ body za 9 měsíců hraní klávesy, E. Schellenberg, University of Toronto at Mississauga, 2004).

A nejen to – jiné studie potvrzují, že při hraní na nástroj dochází přímo k fyziologickým změnám v mozku. Například děti mezi 9 – 11 lety věku, které se věnují hře na nástroj, mají lépe vyvinutou šedou kůru mozkovou než ostatní děti (Studie Schlaug et al 2005). Oproti tomu jiné výzkumy dokazují, že přílišné užívání tabletů u dětí snižuje motorické schopnosti a zejména schopnosti psát rukou. Dalším negativním trendem je neschopnost soustředění se ve škole, protože děti, které si před usnutím hrají s tabletem a sledují rozzářený display, nenačerpají dostatek energie během spaní.

Otázka, zda je pro dítě vhodnější trávit volný čas s hudebním nástrojem, nebo tabletem, je pouze rétorická a každý zodpovědný rodič zná odpověď moc dobře. Argumentů je totiž dostatek a stačí strávit pár minut na odborných webech, abyste zjistili, jak alarmující situace je a jak snadné je její řešení.

Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY