Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.03.2019 - 00:01

Špičkový Ibanez Tube Screamer TSV808 Vemuram

Slavný overdrive Tube Screamer prošel další evolucí, ke které kromě japonského výrobce přispěla také butiková firma Vemuram. Jejížefekty najdete v arzenálu Michaela Landaua, Richieho Sambory, Oz Noye, Scotta Hendersona a dalších známých jmen. Výsledkem spolupráce obou značek je prémiový model Ibanez Tube Screamer Overdrive Pro TSV808 Vemuram nabízející to nejlepší z drivů Ibanez TS-808 a Vemuram Jan Rey.

TSV 808 je postaven z mimořádně kvalitních komponent, čemuž kromě výběrových součástek nebo čtyřvrstvého plošného spoje odpovídá i mosazné šasi o rozměrech 70 x 125 x 57 mm, poskytující přirozené odstínění eliminující nežádoucí interference a šum.

Standardní ovladače Overdrive, Tone, Level (o +7db vyšší než u TS 808) doplňují dva mini potenciometry s křížovými hlavicemi umístěné na čelní straně krabičky - parametr Sat (Saturation) nastavuje maximální rozsah gainu a trimr Bass ovlivňuje výraznost nízkých frekvencí.

Na rozdíl od klasického obvodu originálního TS 808 s dvojicí clippingových diod je zkreslovací okruh novinky vybaven čtyřmi diodami (konfigurace 2x2) a pomocí dvou DIP spínačů umístěných uvnitř efektu lze vybírat ze čtyř zvukových kombinací se symetrickým či asymetrickým zapojením.

Nášlapný footswitch pracuje v režimu true bypass a napájení obstarává baterie nebo adapter 9-18 V (vyšší napětí = silnější projekce a dynamika). Flexibilní Ibanez Tube Screamer TSV808 Vemuram nabídne poměrně bohatou paletu zvuků, počínaje typicky „screamerovským“ mid-boostem přes jemný crunch s detailní artikulací až po frekvenčně širší zkreslení. Cena byla nastavena pod hranicí 500 eur.

Tagy Ibanez Ibanez Tube Screamer TSV808 Vemuram
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY