Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.08.2016 - 00:01

Speciální odstíny pro basy Ibanez Gio, SR300 a Talman TMB310

Designéři Ibanezu nezahálejí ani o prázdninách a jedním z důkazů jsou i nové povrchové úpravy u vybraných modelů baskytar ze sérií Gio, SR300 a Talman TMB310, jejichž premiéru firma připravila na přelom července a srpna. V nabídce přiřazené konkrétním typovým verzím se kromě odstínu Soda Blue objeví tři netradiční varianty metalíz a dvě barvy v efektní úpravě Sparkle.

Čtyřstrunný model GSR200 z ekonomické řady Gio dostane nový světlemodrý kabát v barvě SDL - Soda Blue a pro pětistrunku GSR205 je připraven metalizovaný lak DVM - Deep Violet Metallic. Baskytary Ibanez Gio disponují mahagonovým korpusem, javorovým krkem s palisandrovým hmatníkem a 22 pražci. Elektroniku tvoří dva firemní snímače Dynamix H a korekční obvod Phat II EQ. Oficiální ceny se mají pohybovat okolo 290 (GSR 200) respektive 360 dolarů (GSR 205).

Populární edici SR300 nyní rozšiřují designové novinky ve speciálních dvoutónových metalízách AFM Autumn Fade Metallic a PFM Pearl Black Fade Metallic. Oba laky jsou určeny čtyřkovým basám SR300E a "podzimní" odstín dostane i pětistrunná verze SR305E.

Oba nástroje mají mahagonové tělo, krk je lepen ze tří kusů javoru a dvou plátů palisandru, ze kterého je vyroben i hmatník nesoucí 24 pražců. Basy jsou osazeny dvěma humbuckery Ibanez PowerSpan Dual Coil doplněné třípásmovým ekvalizerem s přepínačem Power Tap. Ceny byly nastaveny na cca 470 (SR300E) a 540 (SR305E) dolarů.

Působivé, ale vkusné povrchy v odstínech SVP - Silver Sparkle a TSP - Turquoise Sparkle se objeví u vintage řady Talman TMB310 vybavené pasivními snímači a to středním půleným singlem Dynamix P a kobylkovým humbuckerem Dynamix J2 s dvoupásmovými korekcemi, balancí a celkovou hlasitostí.

Cívky kobylkového snímače lze navíc rozepnout posuvným přepínačem umístěným v dolním rohu mahagonového těla. Javorový krk s profilem TMB je doplněn palisandrovým hmatníkem s 20 středně silnými pražci, obdélníkovými značkami poloh a kulatějším radiusem 240 mm. Cena těchto modelů by se měla pohybovat pod hranicí 430 dolarů.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY