Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Speciální edice samplovacího padu Roland SPD-SX

Populární samplovací pad SPD-SX z produkce Rolandu dostává nástupce v podobě luxusněji vybavené série nesoucí označení Roland SPD-SX Special Edition Sampling Pad. Novinka v efektním červeném designu Sparkling Red nyní disponuje rozšířeným paměťovým úložištěm s kapacitou 16 GB, které je schopno pojmout až 50 hodin samplů v mono formátu (25 hodin stereo) a součástí balení je i software Wave Manager a licence pro aplikaci Ableton Live Lite.

Základem ovládání je 9 pryžových padů s citlivou odezvou a LED diodami pro pohodlnější orientaci v pódiových podmínkách, integrována je funkce Multi-Pad Sampling s přímým a velmi jednoduchým způsobem samplingu a bezproblémovým importem dat a jejich organizace pomocí programu Wave Manager.

Zařízení s až dvacetihlasou polyfonií, vzorkováním 16-bit/44.1 kHz, 100 kity a rozsáhlou efektovou jednotkou rozdělenou do sekcí Master Effects (21 x), Equalizer, Kit Effect 1 (20 x) a Kit Effect 2 (20 x) lze v kombinaci s DAW použít také jako MIDI kontroler a navíc je možno připojit dvojici externích triggerů.

Konektivita sestává z dvojice Master výstupů, sluchátkového konektoru, stereo Sub Outů, zdířek pro triggery (1/2, 3/4), dvou audio vstupů s vlastním potenciometrem hlasitosti, DIN zdířek MIDI in a Out, vstupu footswitche, dvou USB portů pro připojení k počítači nebo zapojení externí paměti a zdířky 9V adapteru.

Roland SPD-SX Special Edition Sampling Pad je profesionální stanice představující špičku v dané kategorii perkusivních real-time samplerů a kontrolerů s možností vytváření smyček nebo celých stop a díky rozšířenému objemu paměti (čtyřnásobek oproti standardnímu SPD-SX - viz videa) dokáže zvládnout i datově náročné situace. Novinka by se v současné době už měla začít objevovat v distribuci a její cena se má pohybovat pod hranicí 22 tisíc korun.

Tagy Roland SPD::ONE Roland SPD-SX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY