Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.03.2020 - 00:01

Snare z produkce Gretsch a DW Drums

Firmy Gretsch a DW Drums, tradiční výrobci bicích souprav a bubenických doplňků, prezentovaly na zimním veletrhu NAMM také kolekce malých bubínků, které v případě Gretsche tvořily čtyři verze ze sérií USA Custom Black Copper a Grand Prix, zatímco DW Drums předvedl signaturu JK ICON navrženou pro Jima Keltnera, bubeníka kapel Steve Miller Band, Traveling Wilburys nebo doprovodného bandu Boba Dylana.

Edice Gretsch Black Copper nabízí dva nové modely G4160BC a G4164BC o rozměrech 14”x5” a 14”x6.5”, jejichž stěny o síle 1.2 mm jsou stříkány tenkou vrstvou černé práškové barvy a zdobeny kulatým logem s laserovým gravírováním. Bubínky s flexibilním zvukem jsou osazeny mechanikou Lightning Throw-Off. Ceny se pohybují okolo 580 dolarů.

Druhá dvojice bubínků Gretsch S1-0514-GP (5” x 14”) a S1-6514-GP (6.5” x 14”) patří do edice Grand Prix, u níž firma použila hliníkovou slitinu o tloušťce 1.2 mm, která zvuku poskytuje sušší charakter. Hrany jsou frézovány v úhlu 45 stupňů a korpusy s dvojitě ohýbanými obručemi 302 jsou obuty blánami Remo. Modely budou dostupné za cca 400 dolarů.

DW Jim Keltner ICON s rozměry 14 ”x 6,5” je vyroben z 11 vrstev tvrdého severoamerického javoru v uspořádání VLT (Vertical Low Timbre). Vnější plášť tvoří dýha složená z různobarevných segmentů, u nichž bylo použito několik druhů topolu, hrušeň, jasan nebo exotické koto.

Snare je osazen ráfky True Hoops s patinovanou úpravou Antique Brass, mechaniku MAG doplňuje struník True-Tone a na plášti jsou laserem vyobrazeny Keltnerovi slunenční brýle a obdoba kalifornské SPZ. Sběratelský model s oficiální cenovkou 1500 dolarů bude vyroben v limitované edici čítající 250 kusů, součástí dodávky je převozní pouzdro, certifikace atd.

Tagy Gretsch Gretsch USA Custom Black Copper Gretsch Grand Prix DW Drums DW JK ICON

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY