Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Snare Tama Stewart Copeland 40th Anniversary

Dvě desetiletí po modelu SC145 přichází firma Tama s další speciální edicí bubínku, vyrobeného podle specifikací Stuarta Copelanda z kapely The Police. Výroční limitované provedení nese označení 40th Anniversary Stewart Copeland Signature Snare a podle slov výrobce může nabídnout zvuk, který je poctou hudebním začátkům tohoto muzikanta, jenž se před čtyřiceti lety stal jedním z prvních továrních hráčů dnes už pevně etablované japonské značky.

Nejnovější výroční model s produktovým značením SC145A40 o rozměrech 14 x 5 palců disponuje stejnou konstrukcí jako starší varianta SC145, ovšem tentokrát nemá chromovaný povrch, ale přiznává klasickou barvu bronzu, který byl ve formě 1.5 mm silného plátu použit na výrobu korpusu s vystouplým centrálním prstencem.

Pro uchycení celkem dvaceti ladicích šroubů slouží slouží chromované mušle typu MSL35, použity byly třikrát ohýbané ráfky z oceli o síle 2.3 mm, osvědčené mechaniky MLS50A / MLS50B se silent modem a struník Starclassic MS20SN14S opatřený dvacítkou pružin z karbonové oceli.

Tělo bubínku v decentní povrchové úpravě Antiqued Brass je osazeno dvojicí černých pamětních emblémů – jednoho s vyrytým egyptským válečným vozem taženým párem koní, jenž odráží Copelandův zájem o historii starověkého Egyptu, a druhého s vyleptaným podpisem hráče a nápisem „1981-2021 40th Anniversary“.

Signovaný snare Tama Stewart Copeland 40th Anniversary SC145A40 je zařazen do limitované série sestávající z pouhých 200 kusů. Cena bubínku, obutého blánami Remo Ambassador, byla v případě evropského trhu nastavena těsně pod hranicí 600 eur. Copeland už v únoru sdílel na YouTube klipy jedné z finálních verzí SC145A40, druhé video demonstruje původní signaturu Tama SC145.

Tagy tama Tama Stewart Copeland 40th Anniversary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY