Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - So, 04.05.2013 - 13:39

Skutečná liga je šancí pro všechny začínající muzikanty

Do konce června mají všechny neprofesionální kapely možnost registrovat se na 9. ročník mezinárodní hudební soutěže Kytary.cz Skutečná liga. Za osm let už soutěž umožnila živé vystoupení více než 1500 kapelám nejen z Česka. Je šancí pro začínající muzikanty.

Skutečná liga je otevřená i hudebníkům bez demo nahrávky. Zúčastněné kapely budou od prvního okamžiku zápolit formou živých veřejných vystoupení, která budou hodnocena odbornou porotou, v jejímž čele stojí Kanaďan Jon Luesink. "Ostatní soutěže v mnoha ohledech zkreslují reálnou situaci, když do nich mohou nastoupit pouze kapely, které mají dostatek finančních prostředků, aby mohly vyrobit demonahrávku. Chceme jít jinou cestou. Soutěž Skutečná liga je určena pro všechny a je férová," říká šéf pořádající agentury N.S.E.F. Production Lukáš Fousek.

Jeho cílem je nalézt nové talenty a upozornit na ně kromě co největšího množství lidí také producenty a další odborníky z oboru, kteří by těm nejlepším hudebníkům usnadnili vzestup na profesionální dráhu. A co k tomu v první fázi potřebujete? Stačí, aby vaše kapela živě hrála na hudební nástroje, skládala se min. ze dvou muzikantů, měla vlastní autorskou tvorbu a neměla hraní jako svůj hlavní zdroj příjmu.

Soutěž se už dříve stala součástí rozsáhlého webového portálu Bandmap.cz. Přihlášení je možné do konce června, základní kola proběhnou od července do září, výběrová kola (play off) v říjnu, semifinále v listopadu a závěrečné finále s předáním cen v prosinci 2013.

Na letošním ročníku se setkáte například s Koblížky (objev roku v Českém slavíku 2012), Kyanidem (vítěz Skutečné ligy junior) nebo kapelou Lola běží (vítěz Skutečné ligy 2012), která letos díky svému angažmá v soutěži zahraje také na hlavním podiu Basinfirefestu.

Přidanou hodnotou pro přihlášené neprofesionální kapely je nejen přímá zpětná vazby od porotců na místě, ale také nová příležitost, kontakty, prezentace a v neposlední řadě zajímavé ceny. Ve hře je profesionální natočení CD, videoklipu, finanční nebo věcná odměna nebo možnost zahrát si na festivalech.

Vítězové předchozích let jsou Magma Hotel (2005), Pankix (2006), X-Left To Die (2007), Hentai Corporation (2008), Final Fiction (2009), Segment (2010), Season Crack (2011) a Lola běží (2012).

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY