Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaný snare Tama Peter Erskine PE1445

Nejen pro jazzové hráče je určen signovaný bubínek Tama Peter Erskine PE1445, jenž splňuje zadání jednoho z nejvýraznějších jazzových a fusion bubeníků současnosti. Erskine, bývalý člen slavných kapel Weather Report a Steps Ahead, má na svém kontě spolupráci s nepřeberným množstvím předních jmen v oblasti popu, rocku, jazzu, blues, R&B a dalších žánrů, což nepřímo napovídá, že zvukové vlastnosti tohoto snare budou odrážet Erskinovu muzikantskou flexibilitu.

Cenově dostupný model disponuje rozměry 14 x 4.5 palce nabízí detailní artikulaci, jasný atak a velmi citlivou odezvu, zajištěnou menší hloubkou těla. Brilance projevu je z konstrukčního hlediska vyvážena použitím osmi mušlí – zvolené řešení tak poskytuje dostatek objemu a basového fundamentu výsledného tónu.

Stěny korpusu o síle 6 mm jsou lepeny ze 4 vrstev laminovaného smrku a dvou vnitřních javorových plátů, spodní hranu zpevňuje stejně silný prstenec SFR (Sound Focus Ring) vyrobený z identické konfigurace dřev a ladicí šrouby sedí v třikrát ohýbaných ocelových ráfcích SAH (Sound Arc Hoop) o tloušťce 2.3 mm. Uvnitř každého snare je nalepen emblém s nápisem Signature Palette, výrobním číslem a vlastnoručním Erskinovým podpisem.

Podstatnou součástí ovlivňující zvuk je nově navržený struník s označením Super Sensitive Hi-Carbon Snare Wire MS20RL14C, u něhož výrobce upravil tvar vinutí uhlíkových pružin i jejich úchyty a celý segment tak lépe přiléhá ke spodní bláně. Použita byla patentovaná mechanika Linear-Drive, umožňující přesnější kontrolu struníku bez typického „pleskání“ drátů o rezonanční blánu. Aby se zabránilo uvolnění vinutí, dostal systém jistící západku, a jedním pohybem páčky lze ve vertikálním směru napnout strunění o 0.083 mm, takže k dispozici je skutečně precizní nastavení. Veškeré kovové komponenty jsou potaženy chromem.

Signovaný snare Tama Peter Erskine PE1445 v lesklém transparentním laku je osazený blánami Remo Coated Ambassador a Clear Ambassador. Oficiální cena se na evropském trhu pohybuje těsně pod hranicí 500 eur, což vzhledem ke kvalitě tohoto modelu není přehnaná částka.

Tagy tama Tama Peter Erskine PE1445

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY