Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 28.05.2018 - 00:01

Signovaný Ibanez KIKO200

Po modelech kytar vycházejících z edice Sabre je na obzoru další signovaný nástroj z produkce značky Ibanez, postavený pro brazilského kytaristu a člena kapely Megadeth Kika Loureira. Novinka nesoucí označení KIKO200 je tentokrát inspirována liniemi firemní série RGA a osazena custom snímači DiMarzio.

Základ korpusu tvoří masiv z afrického mahagonu o síle 41 mm doplněný topem ze dvou kusů javoru s tloušťkou 3 mm a obláčkovou kresbou v kvalitě AAAA. Šroubovaný krk s plnějším profilem (1. pr. 20 mm, 12. pr. 22.3 mm) je lepen ze tří plátů dřeva wenge proloženého dvěma kusy javoru a na stavbu hmatníku s 24 jumbo pražci a frézováním (scalloped) šesti nejvyšších poloh byl použit eben macassar.

Struny jsou ukotveny v osvědčeném uzamykatelném vibratu Ibanez Edge, zámky strun na nultém pražci mají šířku 42 mm a na hlavici polepené dýhou z wenge najdeme srážeč strun a ladicí strojky Gotoh. Hardware je proveden v elegantní povrchové úpravě Cosmo Black.

Přímo do těla je upevněna trojice pasivních snímačů DiMarzio KIKO skládajících se z krkového a kobylkového humbuckeru s keramickými magnety a prostředního single coilu využívajícího magnet Alnico. Snímače jsou ovládány potenciometrem společné hlasitosti, tónovou clonou, pětipolohovým nožovým switchem plus malým páčkovým přepínačem rozepínajícím cívky obou humbuckerů, což umožňuje volbu celkem 7 různých kombinací.

Signovaný Ibanez KIKO200 bude dostupný v transparentním laku Green Mist Burst a jeho cena se má na evropském trhu pohybovat okolo hranice 3 800 eur včetně pevného pouzdra. Nástroj vyráběny v japonské továrně Fujigen Gakki by se měl v distribuci objevit pravděpodobně na přelomu června a července.

Tagy Ibanez Ibanez KIKO200

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY