Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Čt, 02.02.2017 - 15:00

Šestou desku Vinyly zdobí koláž Evy Koťátkové

Svátek nemainstreamové domácí hudební scény je za humny. Vyhlášení šestého ročníku hudebních cen Vinyla proběhne ve čtvrtek 9. února a jeho tradiční součástí je limitovaná stovka kusů výroční LP desky. O její vizuál se postarala respektovaná umělkyně Eva Koťátková.

Deska obsahuje po jedné ze skladeb od všech nominovaných a slouží i jako ocenění pro kapely. Optikou sedmadvacetičlenné poroty shrnuje to nejpodstatnější, co se minulý rok na poli tuzemské hudební scény událo. „Jedná se o koláž, v níž se hudební motiv potkává s jejími dlouhodobými tématy jako manipulace z pozice silnějšího nebo odvrácená strana dětského světa,“ říká k vinylu Evy Koťátkové za organizátory Tomáš Grombíř.

Samotné slavnostní vyhlášení je opět pojato jako koncertní večer s reprezentativním výběrem české hudby. V pražském Lucerna Music Baru tak postupně zahrají Tomáš Palucha, Fiordmoss a WWW.

Nominace 2016

DESKA ROKU
dné – These semi feelings, they are everywhere
Midi Lidi – Give Masterpiece a Chance!
Tomáš Palucha – Guru
Sister / Body – Spells

OBJEV ROKU
Ghettoblaster
Orient
Zagami Jericho

POČIN ROKU
8 CD Box Oldřich Janota
Festival Itch My Hahaha
Label Opak Dissu

Tagy Vinyla
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY