Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.05.2018 - 00:01

Šestistrunná basa Cort B6 Plus AS

Korejský Cort uvede na trh další model baskytary patřící do prémiové řady Artisan, kterým je šestistrunná verze nesoucí označení B6 Plus AS. Na výrobu novinky byly použity velmi kvalitní, luxusní materiály, doplněné špičkovým hardwarem, snímači Bartolini a aktivní elektronikou od renomované italské firmy Markbass.

Korpus z bahenního jasanu je doplněn šroubovaným krkem tvořeným pěti lepenými kusy afrického dřeva Panga Panga s podobnými zvukovými vlastnostmi i vzhledem jako známější odrůda Wenge. Mechanickou stabilitu krku podporují také pláty ořechu.

Z dřeviny Panga Panga, dodávající zvuku jasně definovaná střední pásma, jenž se optimálně pojí s charakterem jasanového těla produkujícím výraznější basové a vyšší frekvence, je vyroben i hmatník osazený 24 jumbo pražci a polohovými značkami z abalonu. Menzura činí 34 palců.

Prodloužený horní roh těla a menší hlavice společně s odlehčenými ladicími strojky Hipshot Ultralite (o 30 % nižší váha oproti standardním mechanikám) zabraňují přepadávání nástroje na hlavu a struny jsou ukotveny v kobylce EB12(6).

Přenos zvuku obstarává dvojice snímačů Bartolini MK-1 v kombinaci s přepínatelným (aktiv/pasiv) obvodem Markbass MB-1 EQ, jenž i při extrémnějším nastavení stále zachovává původní zvukový charakter nástroje. Ovládání tvoří kromě dvoupolohového spínače celková hlasitost, balance obou snímačů a třípásmové korekce.

Šestistrunná basa Cort B6 Plus AS bude dodávána v přírodní úpravě Open Pore umožňující dřevu přirozeně dozrávat a zlepšovat tak své rezonanční vlastnosti. Cena pro americkou část trhu se má pohybovat pod hranicí 900 dolarů, což je vzhledem k použitým materiálům, komponentům a celkovému zpracování poměrně příznivá částka.

V evropské distribuci se model objeví zřejmě v průběhu května. O zvuku novinky si můžete udělat částečnou představu na přiloženém videu s testem pětistrunné verze Cort B5 Plus AS, která je postavena z identických materiálů a osazena stejným typem hardwaru, snímačů i elektroniky.

Tagy Cort Cort B6 Plus AS
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY