Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.08.2019 - 12:00

Šestikanálový rekorder Zoom F6

Ke kompaktním přenosným rekorderům Zoom F1LP/SP, F4 a F8n přibyla šestikanálová verze F6. Novinka je prvním modelem dané kategorie, který je vybaven 32-bitovým obvodem s duálními AD převodníky, což se pozitivně odráží na dynamickém rozsahu nahrávky. Zařízení disponuje několika způsoby napájení, funkcí time code a je připraveno na upgrade umožňující bezdrátové ovládání.

Hlavní panel bytelného šasi je vyhrazen pro barevný LCD displej s monochromatickým modem, na bocích najdeme šestici uzamykatelných XLR konektorů Neutrik, minijackový sluchátkovou zdířku s přiřazeným potenciometrem hlasitosti, vstup/výstup time codu, linkový výstup a port USB-C sloužící také pro live streaming a napájení.

Další možnosti, jak dodat rekorderu potřebnou energii, představuje šachta pro čtyři tužkové AA články a na zadní straně je kromě slotu pro karty SD/SDHC/SDXC také prostor pro připojení speciální baterie Sony L-Series. Rekorder lze samozřejmě pomocí adapteru usadit na stojan a další adapter je uzpůsoben pro připevnění kamery, fotoaparátu apod.

Výrobce osadil model F6 také slotem pro firemní Bluetooth modul BTA-1 (je prodáván samostatně), rekorder nabízí ambisonický režim nahrávání s následnou editací v aplikaci Zoom Ambisonics Player, zajištěna je kompatibilita s hardwarovým mixerem Zoom F-Control a novinku lze využít i jako zvukovou USB kartu (6in/4out).

Kvalitní preampy s phantomovým napájením (24/48 V) pro každý kanál mají přepínaní mic/line s maximálními hodnotami gainu +75/+55 dB, zařízení podporuje audio formáty WAV (44.1 až 192 kHz, 16/24-bit/32-bit float, mono/stereo/2-8ch poly, BWF/iXML) a MP3 s rozlišením 128/192/320 kbps při frekvencích 44.1 nebo 48 kHz. U formátu WAV je možno nahrávat současně až 14 stop (6 in x 2 – Linear a Floating + LR mix).

Profesionální šestikanálový rekorder Zoom F6 o rozměrech 100 x 119.8 x 62.9 mm a hmotnosti 520 g bude dodáván společně s kamerovým adapterem, bateriemi a licencí pro software Cubase LE a WaveLab LE. Cena setu byla nastavena okolo 650 dolarů.

Tagy Zoom Zoom F6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY