Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.06.2019 - 00:01

Semi-modulární analogový synth Moog Matriarch

Společnost Moog Music před časem zažádala o registraci výrazu Matriarch jako ochranné známky a tento právní krok se nyní zhmotnil do semi-modulárního analogového synthu Moog Matriarch. Nový čtyřhlasý model vychází částečně z populární verze Grandmother, využívá technologii postavenou na firemních vintage syntezátorech a je osazen čtveřicí oscilátorů.

Matriarch sice není plně polyfonní nástroj (v tomto případě by každý VCO musel mít vlastní obálku, VCA atd.), ale na druhou stranu nabízí velmi intuitivní ovládání s širokou škálou možností podpořených tradičně kvalitním frekvenčně i barevně plným zvukem s excelentní dynamickou odezvou. Navíc může zastat funkci hlavního keyboardu pro jiné modulární systémy nebo zpracovávat signál z externích audio zdrojů.

Najdeme zde duální analogovou žebříkovou filtraci fungující v paralelním, sériovém nebo stereo režimu, mixer se šesti vstupy, čtyři VCO jednotky disponující volbou 4 typů vlny s modulací, funkcí hard sync a FM vstupy, jeden obálkový generátor je určen pro filtr, druhá obálka pro duální VCA, dvě LFO sekce sdružují modulaci s šesti vlnovými průběhy a nechybí užitečné funkce jako bipolární attenuatory či 2x4 Mults v paralelním nebufferovaném zapojení.

Syntezátor je osazen „dospělou“ klaviaturou Fatar se 49 klávesami a funkcemi Velocity/Aftertouch, samozřejmostí jsou ovladače Pitch, Mod, Variable Glide, nepřeberné množství kombinací poskytuje celkem 90 patch-bodů (3.5 mm, 49xin, 33xout, 2x4 Mults) a kromě čtyřhlasého režimu je možno přepnout také do mono/duo modu,.

Integrován je analogový delay s max. časem 700 ms (stereo, ping-pong), k pokročilému sekvenceru s 256 kroky (až 4 noty na krok) je přiřazena paměť pro 12 patternů a u arpeggiatoru lze volit mezi mody Order, Forward/Backward, Random. Společně se vstupy sustain a expression pedálů, sluchátkové zdířky a dalších konektorů je na čelním panelu umístěn USB port, DIN zástrčky MIDI In, Out, Thru a napájení obstarává 12V DC adapter. Cena novinky o rozměrech cca 81x36x14 cm High se bude na americkém trhu pohybovat pod hranicí 2 000 dolarů.

Tagy Moog Moog Matriarch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY