Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 19.07.2018 - 00:01

Semi-modulární analogový synth Moog Grandmother

Letošní ročník akce Moogerfest nabídl fanouškům tradiční americké značky Moog kromě jiného i oficiální premiéru nového semi-modulárního analogového synthu Grandmother. Koncepce novinky umožňuje použít syntezátor bez nutnosti patchování, ale rozsáhlá konektivita (21 vstupů, 16 výstupů a 4 paralelně zapojené jacky) samozřejmě nabízí také experimentování s interním nebo externím signálem.

Synth osazený klaviaturou Fatar (32 kláves) disponuje arpeggiatorem doplněným sekvencerem s trojicí uložitelných sekvencí, každý o délce až 256 kroků, využívá dva oscilátory s volitelným tvarem vlny a pevnou synchronizací, přehledně řešenou modulační jednotku a nechybí jednopólový high-pass filtr (6dB/okt).

Společně s mixerem převzatým z Moogu CP3, klasickou čtyřpólovou ladder filtrací (10 Hz - 20 kHz), analogovým LFO, attenuatorem, envelope generátorem ADSR založeným na modelu Moog 911 a výstupní sekcí zde najdeme také hardwarový pružinový reverb, který návrhář Bob Moog v minulosti použil u dozvukového vintage modulu 905.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro mini-potenciometr jemného doladění, nástrojový vstup, hlavní audio výstup, minijackové výstupy Eurorack a reverb, čtyři CV konektory (Clock In/Out, On/Off, Reset) sekce Arp/Seq, DIN zdířky MIDI In/Out/Thru, USB port a konektor 12V adapteru.

Monofonní synth Moog Grandmother je kompatibilní jak s firemními modely Mother-32 a DFAM, tak i s modulárními systémy Eurorack včetně dalších platforem a jeho cena se má na americkém trhu pohybovat pod hranicí 1 000 dolarů.

Tagy Moog Moog Grandmother

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY