Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 03.10.2017 - 00:01

Schmidt Synthesizer: analog za půl milionu

Patříte mezi klávesisty, kteří si potrpí na nástroje té nejvyšší kvality? Pokud ano a navíc vás oslovují analogové syntezátory, tak byste měli začít velmi rychle šetřit, protože německá firma Schmidt oznámila, že na letošní rok chystá třetí výrobní sérii nekompromisního modelu Schmidt EightVoice Analog Synthesizer, jehož oficiální cena se pohybuje okolo 20 000 eur, což je při současném kurzu více než půl milionu korun.

Ručně stavěný synth se 4 oscilátory, 7 filtry, 61 klávesami, osmihlasou polyfonií, separátními výstupy pro každý hlas, MIDI a USB rozhraním, diskrétními okruhy, digitálním ovládání, presetovou pamětí, mappingem, pokročilým routingem a dalšími funkcemi byl v prvním období (r. 2011) vyroben v počtu 25 kusů. U druhé várky čítající 27 kousků byl designér Stefan Schmidt přesvědčen, že se vzhledem k výjimečnosti tohoto nástroje už trh nasytil, ovšem po nekončících dotazech ohledně dostupnosti další edice se rozhodl přijmout nové objednávky a letos opět rozjet výrobu.

Tagy Syntezátory Schmidt Synthesizer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY