Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Schecter Daniel Firth Hellraiser Extreme-5: signatura basisty Cradle Of Filth

Firma Schecter Guitar Research zařadila do produktového katalogu další podpisový model baskytary, jenž je tentokrát postaven podle specifikací Daniela Firtha, člena britsko-české kapely Cradle Of Filth, kombinující ve své tvorbě prvky extrémního metalu s gotickými vlivy. Pětistrunná signatura Schecter Daniel Firth Hellraiser Extreme-5 vychází z nástrojové série C, čemuž odpovídají linie korpusu s dlouhým horním rohem, eliminujícím přepadávání basy na hlavici. Použita byla prodloužená menzura a kvalitní komponenty včetně aktivních snímačů značky Fishman.

Průchozí krk s pohodlným C-profilem je lepen ze tří kusů javoru, proložených dvěma ořechovými pláty a k jeho vyšší stabilitě přispívají také grafitové výztuhy. Korpus tvoří mahagonová křídla potažená lehce bombírovaným topem z obláčkového javoru, ebenový hmatník o radiusu 16 palců nese 24 pražců X-Jumbo, ořech Graph Tech XL Black Tusq široký 45 mm a obdélníkové poziční značky z pravé perleti.

Exkluzivitu designu podporují i vrstvené lemovky horní hrany těla a černobílé linky kopírující hmatník a hlavici, do níž jsou v konfiguraci 2+3 vsazeny spolehlivé ladicí strojky Grover 144, jimž sekunduje masivní kobylka Schecter Custom s možností uchycení strun v základně (top load) nebo skrz tělo. V prvním případě napomáhají zrychlit výměnu potahu frézované šachty. Hardware má povrchovou úpravu Black Chrome.

Model, opatřený prodlouženou menzurou dlouhou 35 palců (889 mm), využívá dvojici aktivních snímačů Fishman Fluence Bass Soapbar a elektroniku napájenou 9V baterií. K dispozici je ovladač celkové hlasitosti s instalovaným push/pull rozepínáním cívek, potenciometr Blend, třípásmové korekce navázané na obvody EMG a třípolohový přepínač volící mody Classic, Funk či Modern.

Schecter Daniel Firth Hellraiser Extreme-5 Signature je nabízen v zeleném transparentním laku Cthulhu Burst Satin, pokrývající krk i hlavici. Výrobu nástroje si vzala na starost jihokorejská pobočka značky, kde basu seřídili na struny Ernie Ball 5 String Super Long #2850 (.045-.130). Oficiální cena byla nastavena těsně pod hranicí 1600 dolarů.

Tagy Schecter Schecter Daniel Firth Hellraiser Extreme-5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY