Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.05.2017 - 00:01

Satrianiho Ibanez JS2480 se snímačem Sustainiac

Za dlouhá léta spolupráce postavil Ibanez pro kytarového čarostřelce Satrianiho řadu signovaných nástrojů a další inovovaný Satrianiho model si firma připravila také pro letošní rok. Kytara s typovým označením JS2480 je osazena novými snímači včetně krkového Sustainiacu s aktivním obvodem dodávajícím tomuto nástroji širší zvukové možnosti.

K lipovému korpusu je pomocí čtyř vrutů přišroubován krk s poměrně subtilním, kulatějším profilem JS (tloušťka na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 22.3 mm) lepený ze dvou kusů javoru a centrálního plátu odolné bubingy zvyšující jeho mechanickou stabilitu.

Palisandrový hmatník s radiusem 250 mm nese 24 středně silných pražců Jim Dunlop 6105 s pečlivě zakulacenými hranami, kulaté polohové značky z pravé perleti a zámky strun na nultém pražci s šířkou 42.8 mm. Menzura byla vypočtena na 648 mm (25.5 palce).

Oproti předchozím sériím je JS2480 vybaven novým kobylkovým pasivním humbuckerem DiMarzio Satchur8 s vyšším výstupem a detailním přednesem tónu plus krkovým snímačem Sustainiac s vypínatelnou aktivní elektronikou Stealth Pro, která posouvá flexibilitu této signatury zase o stupeň výše.

Systém Sustainiac pracuje podobně jako např. E Bow s magnetickým polem jež rozvibrovává struny a poskytuje tak nekonečný sustain, při vypnutém obvodu se Sustainiac chová jako klasický snímač. Kromě třípolohového switche a potenciometrů hlasitosti a tónové clony s push/pull spínači aktivujícími high pass filtr a Sustainiac přibyl také malý přepínač pro volbu modů tohoto systému (Harmonic, Mix, Normal).

Na hlavici, která na rozdíl od většiny el. kytar z produkce japonské značky nemá sklon vůči krku, ale je řešena podobně jako např. u Fenderu Stratocaster, najdeme osvědčené ladicí strojky Gotoh a trámový srážeč strun. Samozřejmě nechybí Satrianiho oblíbené uzamykatelné vibrato Edge doplněné odlehčenou hřídelí Ultralite.

Nový Ibanez JS2480, jenž by se měl v celosvětové distribuci objevit koncem června, bude nabízen v červeném odstínu Muscle Car Red (barva inspirovaná designem závodních vozů) za cenu cca 2 800 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ibanez Joe Satriani
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY